Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Santykiai » Bėda. Žmona atsipalaiduoja per pokerį ir alkoholį.

 

Tautvydas
Sveiki, turiu bėdą. Mano žmona aistringa pokerio žaidėja. Lošia mažiausiai kartą per savaitę netekėjusios draugės tėvų bute. Tėvai Ispanijoje, butas tuščias. Susirenka 6-8 moterys, lošia iki antros, ketvirtos nakties. Blogiausia, kad manoji dažnai išlošia, tad prikišti, jog švaisto pinigus negaliu. Bet alkoholis liejasi laisvai, rytais blogai jaučiasi, pykstamės, prašiau, kad nustotų, pasiuntė mane į Peru. Ta kampanija nuo jos studijų laikų, senos neišskiriamos draugės. Namuose trys maži vaikai, nežinau ką daryti.
Laba diena Tautvydai.
Padėtis tikrai nepavydėtina.  Bet, visų pirma, neturiu pakankamai informacijos apie jūsų abiejų amžių, kiek laiko vedę, kokie jūsų abiejų užsiėmimai. Nežinau, kokiomis sąlygomis gyvenate, kokiame rajone. Todėl mano pastebėjimai bus pakankamai paviršutiniški, bendrais bruožais.   
Taigi, kalbant apie Jūsų žmonos elgesį, galimai yra dvi tokio elgesio priežastys. Pirma, galimai  ji tapo lošimo auka. Jeigu taip, tai problema gili, todėl reikėtų įtikinti ją apsilankyti pas psichologą turinti patirtį su lošimo adiktais.  Tai žmonės, turintis priklausomybę nuo tam tikrų užsiėmimų. Tai ilgas išsilaisvinimas nuo priklausomybės procesas. Jame ekspertų parama ir – kantrybė, svarbiausi įrankiai. 
Antra priežastis, galimai Jūsų žmonai trūksta atsipalaidavimo nuo visų rūpesčių  jūsų bendrame gyvenime. Jūs rašote, kad turite trys mažus vaikus. Noriu todėl paklausti, ar rūpestis vaikais tik ant jos vienos pečių? Beje, nežinau vaikų amžiaus, ar jie jau lanko darželį, ar pradines klases.  Prižiūrėti trys mažamečius vaikus tikrai nėra lengva. Noras atsipalaiduoti ir Jums, ir Jūsų žmonai yra suprantamas. Kiekvienas ieško savo būdo atsipalaiduoti. Rašote, kad Jūsų žmona žaidžia su draugėmis kartą per savaitę. Kad kartu neatsipalaiduojate nėra gerai. Taip, kiekvienam reikia pabūti su savo draugais ir tai būtina. Bet jums kartu atsipalaiduoti, suprantu, neįmanoma, nes galimai neturite kam palikti vaikų. 
Tai štai, manau, kad visų pirma susėskite su žmona ir pasiūlykite jai susitarti dėl vaikų priežiūros taisyklių. (Priminsiu, kad nežinau kokius darbus dirbate, kiek dirbate.). Sudarykite grafiką, kas kaip ir kada atliks buitinius darbus. O svarbiausia, jeigu ji žaidžia ir bendrauja tik kartą per savaitę, pasakykite jai, kad daugiau nepriekaištausite jai dėl jos pramogos. Pasakykite, kad suprantate jos poreikį atsipalaiduoti.  Bet tokiu atveju priminkite jai, kad  ir Jūs turite teisę praleisti laiką su draugais iki ryto. (Jeigu norite, žinoma). Vedybiniame gyvenime nėra sveika turėti nelygiaverčius santykius, mat neteisingumo jausmas yra stiprus santykių griovėjas.  Todėl  susitarimai turi būti lygiaverčiai.  
Su alkoholiu, tačiau, reikalai rimti. Jeigu žmona kartą per savaitę padaugina alkoholio, tai nenutraukus šio atsipalaidavimo būdo, - tiesus kelias į alkoholizmą.  Abu apsilankykite pas psichologą, o jeigu nenorite, tai internete yra aibės rimtų ekspertų išvadų apie alkoholio žalą ir kaip su priklausomybę kovoti. Ypač toks  atsipalaidavimo būdas, kuriame alkoholis vaidina svarbų atsipalaidavimo vaidmenį yra pavojingas.  Jis kaip ir tampa tos atsipalaidavimo kultūros neatsėjama dalis. Pasikalbėkite apie tai. Pasakykite žmonai, kad juk nebūtina vartoti alkoholį, pakanka ir kavos, arbatos, sulčių. Juk tikslas, priminkite jai, nėra tapti alkoholike, bet bendrauti su draugėmis. Pasistenkite pasikalbėti su žmona be pykčio ir priekaištų. Tiesiog pasiūlykite jai susitarti, kad abiems jums nekiltų skyrybų grėsmė. Ir, žinoma, tegul pagalvoja apie vaikus. Šiuo atveju, matyt,  ji žino, kad esate atsakingas tėvas. O jeigu pasakysite jai, kad galite juo ir nebūti, tai, ne duok Dieve,  ji liks  viena su trejais vaikais. Vienu žodžiu, laikas kalbėtis.
Sėkmės Jums.

Tautvydas

Sveiki, turiu bėdą. Mano žmona aistringa pokerio žaidėja. Lošia mažiausiai kartą per savaitę netekėjusios draugės tėvų bute. Tėvai Ispanijoje, butas tuščias. Susirenka 6-8 moterys, lošia iki antros, ketvirtos nakties. Blogiausia, kad manoji dažnai išlošia, tad prikišti, jog švaisto pinigus negaliu. Bet alkoholis liejasi laisvai, rytais blogai jaučiasi, pykstamės, prašiau, kad nustotų, pasiuntė mane į Peru. Ta kampanija nuo jos studijų laikų, senos neišskiriamos draugės. Namuose trys maži vaikai, nežinau ką daryti.

Laba diena Tautvydai.

Padėtis tikrai nepavydėtina.  Deja, visų pirma neturiu pakankamai informacijos apie jūsų abiejų amžių, kiek laiko vedę, kokie jūsų abiejų užsiėmimai. Nežinau, kokiomis sąlygomis gyvenate, kokiame rajone. Nieko nesakote apie save. Todėl mano pastebėjimai bus pakankamai paviršutiniški, bendrais bruožais.   

Taigi, kalbant apie Jūsų žmonos elgesį, galimai yra dvi tokio elgesio priežastys. Pirma, galimai  ji tapo lošimo auka. Jeigu taip, tai problema gili, todėl reikėtų įtikinti ją aplankyti  psichologą turinti patirtį su lošimo adiktais.  Tai žmonės, turintis priklausomybę nuo tam tikrų užsiėmimų. Tai ilgas išsilaisvinimo nuo priklausomybės procesas. Jame ekspertų parama ir kantrybė yra svarbiausi įrankiai. 

Antra priežastis, galimai Jūsų žmonai trūksta atsipalaidavimo nuo visų rūpesčių  jūsų bendrame gyvenime. Jūs rašote, kad turite trys mažus vaikus. Noriu todėl paklausti, ar rūpestis vaikais tik ant jos vienos pečių? Beje, nežinau vaikų amžiaus, ar jie jau lanko darželį, ar pradines klases. Prižiūrėti trys mažamečius vaikus tikrai nėra lengva. Noras atsipalaiduoti ir Jums, ir Jūsų žmonai yra suprantamas. Kiekvienas ieško savo būdo atsipalaiduoti. Rašote, kad Jūsų žmona žaidžia su draugėmis kartą per savaitę. Kad kartu neatsipalaiduojate nėra gerai. Taip, kiekvienam reikia pabūti su savo draugais ir tai būtina. Bet jums kartu atsipalaiduoti, suprantu, neįmanoma, nes galimai neturite kam palikti vaikų. 

Tai štai, manau, kad visų pirma susėskite su žmona ir pasiūlykite jai susitarti dėl vaikų priežiūros taisyklių. (Priminsiu, kad nežinau kokius darbus dirbate, kiek dirbate.). Sudarykite grafiką, kas, kaip ir kada atliks buitinius darbus. O svarbiausia, jeigu ji žaidžia ir bendrauja tik kartą per savaitę, pasakykite jai, kad daugiau nepriekaištausite jai dėl jos pramogos. Pasakykite, kad suprantate jos poreikį atsipalaiduoti.  Bet tokiu atveju priminkite jai, kad  ir Jūs turite teisę praleisti laiką su draugais iki ryto. (Jeigu norite, žinoma). Vedybiniame gyvenime nėra sveika turėti nelygiaverčius santykius, mat neteisingumo jausmas yra stiprus santykių griovėjas.  Todėl  susitarimai turi būti lygiaverčiai.  

Su alkoholiu, tačiau, reikalai rimti. Jeigu žmona kartą per savaitę padaugina alkoholio, tai nenutraukus šio atsipalaidavimo būdo, - tiesus kelias į alkoholizmą.  Abu apsilankykite pas psichologą, o jeigu nenorite, tai internete yra aibės rimtų ekspertų išvadų apie alkoholio žalą ir kaip su priklausomybe kovoti. Ypač toks  atsipalaidavimo būdas, kuriame alkoholis vaidina svarbų atsipalaidavimo vaidmenį yra pavojingas.  Jis kaip ir tampa tos atsipalaidavimo kultūros neatsėjama dalimi. Pasikalbėkite apie tai. Pasakykite žmonai, kad juk nebūtina vartoti alkoholį, pakanka ir kavos, arbatos, sulčių. Juk tikslas, priminkite jai, nėra tapti alkoholike, bet bendrauti su draugėmis. Pasistenkite pasikalbėti su žmona be pykčio ir priekaištų. Tiesiog pasiūlykite jai susitarti, kad abiems jums nekiltų skyrybų grėsmė. Ir, žinoma, tegul pagalvoja apie vaikus. Šiuo atveju, matyt,  ji žino, kad esate atsakingas tėvas. O jeigu pasakysite jai, kad galite juo ir nebūti, tai, ne duok Dieve,  ji liks  viena su trejais vaikais. Vienu žodžiu, laikas kalbėtis. 

Sėkmės Jums.

Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
SANTYKIAI
» Užduoti klausimą

Eroto glėbyje reklama
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2020 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design