Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Antausiai socialdemokratams

Antausiai socialdemokratams

Paskelbta 2012 gruodžio mėn. 19 d. | 3690 koment.

Žymės: , , ,

Net trys antausiai per vieną ir tą pačią dieną. Ir socialdemokratai sulauks dar daugiau antausių bandydami įgyvendinti šūkį „Svarbiausia žmogus“. Tai šūkis, į kurį sudėta socialdemokratijos esmė: socialinis teisingumas, valstybės atsakomybę už žmogų. Bet šis šūkis rizikuoja likti popieriuje. Nes koalicija su ideologijomis nieko bendro neturinčiomis partijomis nieko gero 

Regis, LSDP visu greičiu tampa koalicinių partijų šantažo įkaitu. Net peršasi klausimas, būti socialdemokratijai Lietuvoje ar ne? Sprendžiant pagal antradienio balsavimą Seime dėl V. Uspaskicho, V. Gapšio ir V. Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo, ateitis optimizmu nekvepia.

Ką gi, šis Seimas savyje priglaudė net keturias partijas, sukurtas ant šmeižto, melo, finansinių machinacijų, politinės korupcijos pamatų. Tai buvo žinoma. LSDP tai žinojo.

Bet dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių, ištiesė trims partijoms ranką. Ar galima buvo pasielgti kitaip? Ar galima buvo mūrų stoti prieš Darbo partijos atstovo paskyrimą Seimo pirmininku? Žinant, kad Seimo nario teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimo atidėjimas Darbo partijos vadams, anot D. Teišerskytės – ketveriems metams, akivaizdžiai yra vienas esminių šios partijos buvimo Seime tikslų.

Seimo pirmininkas V. Gedvilas turėjo mažiausiai pats nusišalinti nuo pirmininkavimo, kaip ir jo pavaduotojas V. Gapšys. Taip neatsitiko. Todėl niekas neįrodys, kad nebuvo supainioti interesai vienos partijos naudai. Kodėl tylėjo dėl tokio akivaizdaus interesų konflikto socialdemokratų frakcija?

Siekiant suteikti šantažui svorį, LSDP koalicijos partnerės balsavime dėl biudžeto tvirtinimo datos nepalaikė socdemų. Tas pat nutiko balsuojant dėl Privalomojo sveikatos draudimo ir dėl Socialinio draudimo fondų biudžeto. Tai buvo trys antausiai socialdemokratams tik per vieną dieną.

Nuo kurios akimirkos socialdemokratai, parodę stuburą prezidentei, nesugebėjo jo parodyti Darbo partijai? Ar, kai sutiko socialinės apsaugos ir darbo ministre paskirti darbietę Algimantę Pabedinskienę? Juk ji neturi rimtos patirties šioje socialdemokratams ideologine prasme vienoje svarbiausių sričių. Nors LSDP turi profesionalą, buvusi ir Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininku Algirdą Sysą!

Kaip elgsis LSDP, jeigu nepavyks panaikinti Darbo partijos narių teisinės neliečiamybės? Kaip elgsis, kai Lietuvos Lenkų rinkimų akcija pradės reikalauti drakoniškų įstatymų prieš abortus ar reikalaus visas mokyklas paversti katalikiškomis, o Vilniaus valdytoju paskirti Jėzų Kristų? Kai Tvarka ir Teisingumas pareikalaus vardan Rolando Pakso keisti Konstituciją? Ką LSDP atsakys savo koalicijos partneriams, kai svarbiose Valstybei sprendimuose juos retkarčiais rems TS-LKD ir Liberalų Sąjūdis? V. Uspaskichas jau išvadino socialdemokratus kagėbistais ir nomenklatūrininkais, besitariančiais su dešiniaisiais už jo nugaros.

Žinoma, galima tikėtis, kad problema išsispręs savaime. Kad pašalinus iš Seimo Darbo partijos trys muškietininkus, Darbo partijos frakcija subyrės, dalis pereis pas socialdemokratus, bet toks pamąstymas daugiau tinka Kalėdiniams lūkesčiams.

Faktas yra tas, kad numarinus neliečiamybės panaikinimo bylą, socialdemokratai praras bet kokį pasitikėjimo kapitalą savo, kad ir antikorupcinei politikai. Nekalbant jau apie pasitikėjimo teisingumu atkūrimą. Kitaip tariant, apie socialdemokratinę vyriausybės programą ir politiką teks pamiršti.

Vienintelis būdas išvengti naujų antausių nuo nepatikimų koalicijos partnerių, tai grasinimas skelbti pirmalaikius rinkimus. Bet pamojuoti šiuo grėsmingu vėzdu galima tik kartą, nes antrą kartą į tą vėzdą niekas nebekreips dėmesio.

Taigi, LSDP įžengė į minų lauką ir reikės saliamoniško sprendimo bei sizifo kantrybės, siekiant tą lauką kažkaip pereiti.


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • wh0cd278337 <a href=http://buyclomid.us.org/>clomid pill</a>

  Publikavo TracyBrino, 2017 balandžio mėn. 27 d. 05:51 (prieš 7 metus)

 • wh0cd169614 <a href=http://zithromax.cool/>zithromax 100 mg</a> <a href=http://clomid.sexy/>buy clomid</a> <a href=http://methotrexate.bike/>buy methotrexate online</a> <a href=http://ventolin.associates/>ventolin</a> <a href=http://propecia.sexy/>propecia</a> <a href=http://suhagra.today/>suhagra</a> <a href=http://avodart.today/>resources</a> <a href=http://vardenafil.sucks/>buy vardenafil</a>

  Publikavo TracyBrino, 2017 balandžio mėn. 27 d. 03:22 (prieš 7 metus)

 • wh0cd136774 <a href=http://buyabilify10.us/>abilify</a> <a href=http://doxycycline16.top/>doxycycline 200 mg</a> <a href=http://sildenafil1.top/>sildenafil</a> <a href=http://buylevaquin365.us/>buy levaquin online</a> <a href=http://advair25.top/>advair</a> <a href=http://tadalafil500.top/>tadalafil 20mg</a> <a href=http://buyfurosemide911.top/>furosemide 10 mg</a>

  Publikavo AaronItaps, 2017 balandžio mėn. 25 d. 22:48 (prieš 7 metus)

 • wh0cd582984 <a href=http://cialisnorx.us.com/>lowest price cialis</a> <a href=http://hoodia.us.com/>order hoodia</a> <a href=http://prednisonenorx.us.com/>prednisone no rx</a>

  Publikavo TracyBrino, 2017 balandžio mėn. 25 d. 16:46 (prieš 7 metus)

 • wh0cd474260 <a href=http://benicar.us/>Generic Benicar</a> <a href=http://tadalafil.us.org/>tadalafil</a>

  Publikavo TracyBrino, 2017 balandžio mėn. 25 d. 14:25 (prieš 7 metus)

 • wh0cd495783 <a href=http://ordercialis.us.com/>source</a>

  Publikavo AaronItaps, 2017 balandžio mėn. 25 d. 08:29 (prieš 7 metus)

 • wh0cd332699 <a href=http://tetracycline.fail/>tetracycline no prescription</a> <a href=http://vardenafil.email/>vardenafil</a> <a href=http://azithromycin.life/>azithromycin</a> <a href=http://buymotilium.cash/>motilium online</a> <a href=http://diflucan.live/>diflucan</a> <a href=http://prednisolone.reisen/>prednisolone 10 mg</a>

  Publikavo AaronItaps, 2017 balandžio mėn. 25 d. 04:18 (prieš 7 metus)

 • wh0cd25050 <a href=http://buyamoxicillin.info/>amoxicillin</a> <a href=http://clindamycin-online.trade/>clindamycin online</a> <a href=http://buyeffexor.site/>effexor</a> <a href=http://tetracyclineantibiotics.review/>tetracycline generic</a> <a href=http://clomidprice.date/>buying clomid uk</a> <a href=http://buyaygestinonline.webcam/>generic aygestin</a> <a href=http://silvitra.pro/>silvitra</a> <a href=http://buyglucophage.us/>glucophage xr 500</a> <a href=http://buyelocon.club/>buy elocon</a> <a href=http://calan.us/>calan sr 240</a>

  Publikavo Billycepay, 2017 sausio mėn. 20 d. 10:51 (prieš 8 metus)

 • <a href=http://cialisprice.us.com/>cialis usa</a> <a href=http://cialisbuy.us.com/>cialis buy</a> <a href=http://albuterol.us.com/>albuterol</a> <a href=http://tadacip365.us.com/>TADACIP</a>

  Publikavo astito6yci8, 2016 gruodžio mėn. 14 d. 20:14 (prieš 8 metus)

 • Io non vedo alcuna loiztaimine alla liberte0 di espressione personale sul web. Non dobbiamo dimenticare che un sito internet ha una gestione ed una propriete0, non e8 che chiunque puf2 fare cif2 che vuole in casa d'altri.Mi occupo della moderazione dei contenuti delle pif9 famose communities e dei portali italiani ma la mia opinione e8 scevra da interessi.Se qualche utente commette un illecito sul mio sito e8 giusto che io oscuri il contenuto al pif9 presto e che segnali il fatto alla Polizia Postale. Lavarmene le mani significa non solo non seguire la legge, ma soprattutto non seguire l'obiettivo della legge stessa: evitare il diffondersi di illeciti.A mio avviso quindi, seppur sia vero che giganti come Google avrebbero difficolte0 nel moderare milioni di contenuti multimediali, e8 l'unica alternativa possibile affinche9 sia tolta la possibilite0 di commettere atti illeciti da parte di qualcuno.In tal senso c'e8 una privazione della liberte0 personale: verso i delinquenti, non verso i rispettosi delle leggi.La domanda che si e8 posto il giudice e8: Poteva Google evitare l'illecito? la risposta e8 stata positiva, a ragione, ed e8 quindi seguita la condanna.

  Publikavo Sonalika, 2013 liepos mėn. 12 d. 03:58 (prieš 11 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design