Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » B... Patraukit tą vėliavą!

B... Patraukit tą vėliavą!

Paskelbta 2016 kovo mėn. 22 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Vilniuje, koncerto metu tokiais žodžiais Zemfira, Rusijos dainininkė, pareikalavo pašalinti Ukrainos vėliavą atneštą jos gerbėjų ukrainiečių. Kur ji mano esanti yra? Rusijoje? Čia Lietuva. Ar jai niekas šito nepriminė?

Man paskelbus šią savo nuomonę mano FB paskyroje, kilo tikras nuomonių mūšis. Vieni dainininkę suprato: „Jai reikia išgyventi Rusijoje“. Dar kitas: „Buvo tikras rock and roll kaip ir turi b8ti. Kai buvo bandoma šou pavogti, ji to neleido, o kad būtų aiškiau, išsireiškė nenormine leksika, kurią adresatai labai gerai suprato ir pakluso. Nuo to momento prasidėjo tikra muzika. Tai jos šou, jos dainos, jos keiksmažodžiai ir jos muzika. Love or hate.“.

Tikrai? Visų pirma įdomus požiūris į rokenrolą. „Rock and roll“ visa savo prigimtimi yra protesto muzika, protesto dvasia. Antraip, atsiprašau, tai ne rokas, o rusiškas ar lietuviškas popsas. Todėl tikras roko atlikėjas visa savo esybe yra tabu laužytojas, protestuotojas, revoliucionierius su gitara. Nesvarbu kur ir ypač – laisvoje šalyje. Nurodinėti žiūrovams diktatūros žaidimo taisykles Lietuvoje? Tai, brangute, lik savo V. Putino šutvės nustekentoje Rusijoje arba važiuok į Šiaurės Korėją, kur Ukrainos vėliavos nepamatysi.

Ir ką reiškia nuomonė „Jai reikia išgyventi Rusijoje“? Gal kas dar pamena ir yra girdėję apie režisierius Joną Jurašą (pastarasis ir dabar aktyvus režisierius Lietuvos teatrų scenose, pantomimos teatro legendą, jo įkūrėją Modrį Tenisoną? Jie 1970 -tųjų pradžioje parašė protesto laiškus sovietų vyriausybei. Juos abu išmetė lauk iš teatro, o J. Jurašą ir iš sovietijos, iš Lietuvos. Aš, tardomas KGB pareiškiau, kad Lietuvoje nėra žodžio laisvės, saviraiškos laisvės, susitikimo laisvės.

Mane pašalino ir šalindavo iš visur: studijų, darbo. Kalino kalėjime ir psichinėje. Neaiškinkite man, kad menininkas turi prisitaikyti. Prisiminkite rusų menininką, prisikalusi savo sėklides prie asfalto Raudonojoje aikštėje Maskvoje. Tai kraštutinis menininko pareiškimas ir pozicija. Visi Rusijos prisitaikėliai popseliai nublanksta , o jų susireikšminimas tiesiog nepadorus.

Tęsinys lrytas.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design