Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Dalia Grybauskaitė yra ".... ...ir dvasinė (bet nekompetentinga) .. ...."

Dalia Grybauskaitė yra ".... ...ir dvasinė (bet nekompetentinga) .. ...."

Paskelbta 2012 balandžio mėn. 24 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Po konstruktyvios diskusijos su Žurnalistų etikos inspektore apie saviraiškos laisvės ribas, bendru sutarimu nusprendžiau: idant išvengti tolimesnių nesusipratimų ir spekuliacijų šiuo straipsnio pavadinimu (neatsižvelgiant į straipsnio kontekstą), traktuojamus kaip asmeninį žmogaus įžeidimą epitetus pašalinu iš teksto.

2013.01.17, Vilnius

 

Kontekstas, žinoma, pritrenkianti D. Grybauskaitės nuomonė, kad "Už pasisakymus atleidinėti iš darbo? Tik už žodžius aš nieko neatleidinėju”. Ką gi, todėl, nauduodamasis proga sakau ir aš: Dalia Grybauskaitė yra "....... ir dvasinė (bet nekompetentinga) .....".  

 

Bet gal Dalia Grybauskaitė kreipsis į prokuratūrą dėl šio mano pasisakymo? Nonsensas. Nes jeigu net ir nusižengiau KAŽKOKIAM  įstatymui, tai teismas mane išteisins. Juk N. Venckienė sako ką nori ir jai leidžiama sakyti ką nori: šmeižti, skatinti smurtą, naudoti žodinį psichologinį smurtą prieš vaiką, įžeidinėti teisėjus vadinant juos pedofilų klanais ir pedofilų gynėjais. Na, sąrašas ilgas. Sako, ką nori, nes Dalia Grybauskaitė jai leidžia. Keista, Seimas taip pat. Genprokuroras - taip pat.

 

Beje, dabar net ir Lietuvių  tautinio centro fiurerį Ričardą Čekutį galimai raginusi žudyti kitaminčius,  teismas dabar išteisins. Mat,  kas galima Daliai Grybauskaitei, kas galima N. Venckienei, kas galima A. Vinokurui, galima ir R. Čekučiui. Jis taip teisme ir pasakys.

 

Gerbiu laisvos ir demokratinės Lietuvos valstybės institucijas, tame tarpe ir Prezidento instituciją. Sovietų laikais už tokią Lietuvą kovojau. (Na, nelabai už tokią, but what a hell: shit happens). Tačiau gėda dėl D. Grybauskaitės, kuriai iki Konstituciją, visos šalies piliečius ir save gerbiančio Prezidento yra šviesmečiai.  Deja.

 

Bet ką padarysi. Ką turime, tą turime. Todėl, naudodamasis proga, kreipiuosi į Dalią Grybauskaitę: ačiū už leidimą kalbėti be jokios atsakomybės už savo aukščiau pasakytus žodžius. Štai taip. Net ant širdies palengvėjo.  Ačiū.

 

PS. Tūkstančiai skaitytojų atkreipė dėmesį į šias mano mintis. Matau, kai kas nesuprato, kai kas pasipiktino. Todėl pridedu paaiškinimą:

 

Apgailestauju dėl kai kurių skaitytojų nusivylimo dėl mano naudojamo žargono. Kai kas sako, tai "neskanu". Dėl "neskanumo": politika ne skonio reikalas. Politika yra moralės ir morale bei etika grįstų sprendimų rezultatas. Taip turėtų būti. Už tokius gerbiama. Tai, ką eilinį kartą paskelbė D. Grybauskaitė, yra spjūvis į veidą demokratijai. Ar tai "skanu"?

Susipažinkite, prašau, įdėmiai su mano pozicija. Ji yra tokia: politikoje nėra nei moterų, nei vyrų. Yra neturintys lyties politiniai sprendimai. Kartoju, būtų vyras, pasakyčiau tą patį. Mano kalbėjimas yra politiko D. Grybauskaitės kalbėjimo politikos įvertinimas jokiais būdais neišimtas iš konteksto. Jos politinis kalbėjimas yra nuleistas iki gatvės lygio turintis konkretų rezultatą - N. Venckienę ir jos pagrobtą bei psichologiškai kankinamą vaiką. Atsakiau gatvės lygio PAVYZDŽIU.
Menininkas turi tik vieną ginklą kovoje su absurdu,- farsą, karikatūrą, siurealizmą taip pat ir  kalbėjime. Tą ir padariau.
Mano įsitikinimu, negalima jokiais būdais viešai vadinti bet ką bet kaip. Mano mintys tinklaraštyje ir yra tokio D. Grybauskaitės toleruojamo kalbėjimo pavyzdys. Puikiai suvokdamas tokio kalbėjimo galimas teisines pasekmes, šiuo atveju ištempiau žodžio laisvę iki kraštutinumo.
 

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design