Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Dvasingų ajatolų metas

Dvasingų ajatolų metas

Paskelbta 2017 sausio mėn. 23 d. | 1 koment.

Žymės: , ,

VMI Bradauskas, Karbauskis, Paksas, Uspaskichas, Butkevičius, Kildišienė, Pitrėnienė, Graužinienė, Vėsaitė, Širinskienė ir t.t. Liaudžiai nereikia už save protingesnių valdžioje. Mat susimovus gyvenime, gali išsilieti bent ant valdžios, kurią pats rinkai. Tuo pačiu kritinė dalis Lietuvos, regis, bijo atviros visuomenės, verslumo, konkurencijos tarp idėjų, kurias laimi pajėgiausi. Tais, kurie nepasitiki savimi, naudojasi populistiniai „dvasingi“ ajatolos, kviečiantys žmones užsidaryti, atsiskirti, pasiduoti dievo ir valdžios malonei. Taip lengviau jais manipuliuoti.

Ir ne tik. „Dvasingi“ ajatolos siūlo liaudžiai gigantomaniškas vizijas, kuriose su dievo pagalba – būtinai su dievo pagalba – atsiribojus ir atsitvėrus nuo pasaulio, būtinai bus sukurtas rojus žemėje. Bet jeigu protekcionizmas būtų buvęs panacėja nuo visų politinių ir socialinių problemų, kaip atsitiko, kad jo buvo atsisakyta? Tik atsivėrus sienoms Vakarai pasiekė aukščiausią pragyvenimo lygį.

Ak, taip, pamiršau ir priešo būtinumą. Kaipgi kitaip, kaipgi be priešo? JAV prezidentui Donaldui Trumpui priešas yra ISIS musulmonai fanatikai, emigrantai, o mūsų žaliavalstiečiams su Ramūnu Karbauskiu, Agne Širinskiene bei Rima Baškiene priešakyje – asmens laisvė ir liberalioji demokratija. Kol Ramūnas „Angelas“ Karbauskis murkdosi kūniškose aistrose, kurių pasekmės – melas ir išsisukinėjimai, jo partijos kolegos Irano ajatolų pavyzdžiu kalba apie dvasinių vertybių trūkumą Lietuvos švietimo politikoje. Dvasingumas, anot jų, siejamas su krikšioniškomis religinėmis dogmomis. Bus visai pamiršę, kad fanatizmas ir autoritarizmas neįmanomas vienas be kito.

Asmens laisvę ir liberalumą, kaip ir demokratiją, žaliavalstiečiai laiko problema, trukdančia puoselėti dvasingumą „žmogaus žmoguje“. Su religine egzaltacija akyse A. Širinskienė ir R. Baškienė pristatė Seime monografiją „Dvasingumas – švietimo sistemos pagrindas“ bei jos sudarytoją – LEU profesorių Joną Kievišą. Cituoju profesorių: „Šioje monografijoje sudėti Lietuvoje ir Ukrainoje atliktų tyrimų rezultatai. Pastaroji šalis tyrimui pasirinkta, nes savo kultūra, visuomene, situacija ir istorine raida yra gana panaši į Lietuvą.“

                                                                    Tęsinys alfa.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • jūs savo straipsnyje rašote visiškus niekus. Lietuviams nusibodo švogerizmas, vogimas, kyšininkavimas. Socialdemokratai pristeigė "karmuškių" saviems ne įdarbinti, bet įkišt į vietą, kur nedirbama, bet gaunamas atlyginimas. Tai geležinkeliai, urėdijos, bent jau Vilniaus autobusų bei troleibusų parkai. Tai žinoma ne tik iš spaudos, bet ir kalbant tarpusavyje. Tenka aptarnauti įstaigas. Kai tik pasikeičia vadovas, taip pradedama mėtyti senus darbuotojus (beje labai brutualiai ir visus) ir kišti savo partinius ar giminaičius. Teko kalbėtis. Net praėjus metams prisiminus koktu darosi. Gerai, kad tokie dalykai manęs neliečia. Karbauskis darbar vienintelė viltis. Ir jis kol kas daro t.y. po truputį likviduoja tas "kormuškes". Lietuviškų atitikmenų šiam žodžiui nerandu, nes šis išradimas tik socialdemokratų. Negi nepastebit, socialdemokratai į koaliciją ėjo tik vieninteliu tikslu: išlaikyti kiek įmanoma tas "kormuškes". Su Jumis teko truputį bendrauti. Esate idealistas, nematantis savo aplinkos. Dar apie konservatorius. Tai nė kiek ne geresnė partija. Ji sugeba tik atiminėti iš pačių neturtingiausių. Esu labai smulkus verslininkas. Kubilius iš manęs atėmė apie 3000 litų mokesčių pavidalu. Nors apyvartos beveik nebuvo, bet mokesčiai buvo pastovūs tie uždirbančiam, tiek nieko neuždirbančiam. Teko mokesčius mokėti iš labai sunkiai sutaupytų pinigų. Tai dabar patarkit man už kurią partiją balsuoti: socialdemokratus, vagiančius iš valstybės milijardus, konservatorius, apvagiančius skurdžiausius, liberalus, paskendusius kyšiuose? Dėl Pakso ar Uspaskicho net nekalbu. Teko ir su vienu ir kitu susidurti. Mano nuomonė apie juos taip pat ne iš spaudos ir labai bloga. Jei turite noro, galim padiskutuoti. Mano e.paštas: barzda1234@gmail.com

    Publikavo Čia, 2017 vasario mėn. 19 d. 14:35 (prieš 5 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design