Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Grėsmė Lietuvai ne gėjai, bet nuo jų neva ginantys

Grėsmė Lietuvai ne gėjai, bet nuo jų neva ginantys

Paskelbta 2022 gegužės mėn. 22 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Partnerystės įstatymas mūsų lietuviškoje gadynėje jau senai tapo politinių taškų melžimo šaltiniu. Nesvarbu, kad politikų užduotis nėra konservuoti akmens amžiaus prietarus. Kai Seimo narys, gydytojas ir psichiatras A. Veryga, nesvarbu medicininio išsilavinimo akyse virsta homofobu, politinę etiką galima mesti lauk į Kariotiškių šiukšlyną. Ten jau senai moralė bei atsakomybė už lygiateisę visuomenę beviltiškai voliojasi.

Jau daug metų turime problemą dėl konservatizmo suvokimo. Nuolatinis kalbėjimas apie neva vienalyčių asmenų norą įteisinti savo santykius kaip keliantį grėsmę visuomenei, nėra konservatizmas.

Tai greičiau patologinis kapstymasis žmonių seksualiniuose santykiuose pačiame žemiausiame lygyje. Šviesesnioji dalis TS-LKD problemą suvokia, bet vardan vienybės partijoje siekia išplauti pirminį Partnerystės įstatymo projektą taip, kad šis jau nebetenka prasmės net ir pateiktas kitu pavadinimu.

Taip, politika yra kompromisų menas, tik kur tas menas, kai galutinis įstatymo turinys neatsižvelgia į teises žmonių, kuriems šis įstatymas ir turėjo būti skirtas nesvarbu lyties. Tai jeigu jau „konservatyvūs“ ponai ir ponios mano tokiais esantys, tai kodėl nekvestionuoti pačios civilinės santuokos? Kam tokie neadekvatūs žaidimėliai? Pasufleruosiu: laikas uždrausti civilinę santuoką, galiojančią pripažinti tik bažnytinę. Argi sunku buvo formuluoti įstatymą, kad ir taip: „Partnerystės registracija: dviejų tos pačios lyties asmenų partnerystė gali būti įregistruota. Negali būti registruojamas asmuo, jaunesnis nei 18 metų, arba asmenys, kurie vienas su kitu yra giminingi arba yra pilnateisiai broliai ir seserys. Taip pat pusbrolių ir seserų atžvilgiu registracija negali vykti be institucijos, nurodytos skyriuje, leidimo. Registracija vyksta dalyvaujant liudytojams. Registracijos metu partneriai turi dalyvauti tuo pačiu metu. Jie turi individualiai, registratoriaus prašymu, nurodyti, kad sutinka su registracija. Tada registratorius turi pareikšti, kad jie yra registruoti partneriai. Išskyrus keletą išimčių, registruota partnerystė turi tokias pat teisines pasekmes kaip ir santuoka. Vienas iš skirtumų yra tas, kad partneriai neturi galimybės naudotis pagalbinio apvaisinimo paslaugomis sveikatos priežiūros sistemoje. Be to, tam tikros išmokos netaikomos našlėms, kurios laikinai paliktos tuoktis.“.

Tik ką perskaitėte stipriai sutrumpintą Švedijos Karalystės Partnerystės įstatymo ištrauką. Dar daugiau: „Nuo 2009 m. gegužės 1 d. Švedijoje nebegalima sudaryti partnerystės. Tada nustojo galioti ankstesnis Partnerystės įstatymas, o Santuokos kodeksas tapo neutralus lyčių atžvilgiu. Tai reiškia, kad vietoj to gali susituokti du tos pačios lyties asmenys.”. O, mamma mia! Matau persikreipusius iš siaubo politikierių veidus. Šaukia: „Tikra Sodoma ir Gomora! Kaip galima!? Mūsų visuomenė „tam“ nepripbrendusi! Nekiršinkite Lietuvos!“.

Apie siūlomą kompromisinį variantą: anot Konstitucinės teisės ekspertų, jis tiesiogiai prieštarauja Lietuvos Konstitucinio teismo 2011 metų šeimos aiškinimo išvadai, tad diskriminacija išlieka. Vienos lyties asmenų teisėtų lūkesčių įstatymo projektas neatspindi. Priėmus įstatymą, bet kuris asmuo turės pagrindo kreiptis į Strasbūro Žmogaus Teisių teismą, nes prie šiandienos Konstitucinio teismo sandaros, kreipimasis į KT bus atmestas. Šioje vietoje net nespekuliuoju, nes KT atstovauja G. Nausėdos, R. Karbauskio primityvų, provincialaus kaimiečio konservatizmo supratimą. Ne šiaip sau kalbu apie kaimietišką konservatizmo sampratą. Ji nieko bendro neturi su konservatizmo filosofija, bet kiek nori su agrarinio kaimo davatkos, kuriai svarbiau kas su kuo guli ir kaip, nei nekvailinant visuomenės paaiškinti, kad Konstitucija gina kiekvieną žmogų nuo politikų savivalės. Bandymas nuleisti konservatizmo idėjos kartelę į žmonių seksualinius tarpusavio santykius lovoje, jau nebejuokina.

 

                                                                                 Tesinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design