Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Kad rusai nesukiltų, Putinui prireiks karo

Kad rusai nesukiltų, Putinui prireiks karo

Paskelbta 2017 kovo mėn. 27 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Taip, kad rusai nesukiltų, prireiks karo. Ne mažyčio, kokio nors Sirijoje ar Libijoje, ir ne Ukrainoje, o didelės vertės simbolinio karo. Mat mažais karais savo parapijoje Rusijos piliečių jau nebenustebinsi, o karas Ukrainoje nėra toks populiarus.

Rusijai vadovaujantis politinis režimas jau suprato, kad ukrainiečiai – tai ne nutukę, karo vengiantys vakariečiai. Ukrainiečiai kovos taip, kaip kovojo „kiborgai“, gindami Donecko oro uostą. Tad viena rimčiausių alternatyvų karui Ukrainoje – Baltijos valstybės.

Psichologinis ir dezinformacijos karas prieš Lietuvą jau vyksta. Pamenate Seimo narės Rimos Baškienės (LVŽS) kvietimą mokytis iš Rusijos? Taip, mokytis, kaip daužoma laisvė.

Jei JAV ir NATO sugebėtų Vladimiro Putino režimą įtikinti, kad karas prieš Baltijos valstybes keltų pavojų pačiai Rusijai, jam tektų rinktis tarp likusių scenarijų. O jų nėra tiek daug.

Kovo 26 dieną nuvilniję per visą Rusiją (o kovo 25-ąją – ir Baltarusiją) protestai rodo, kad bent dalis abiejų šalių piliečių praranda baimę. Jei baltarusių protestus prieš jų prezidento Aleksandro Lukašenkos baudžiamuosius mokesčius už „bedarbystę“ galima būtų įvardinti Rusijos skatinama provokacija prieš bepurkštaujantį vasalą, tai kaip vertinti tai, kas šiandien vyksta Rusijos miestų gatvėse?

Garsaus kovotojo prieš korupciją Aleksejaus Navalno sukviesti žmonės, išėję į gatves, protestuoja kažkaip labai jau protingai ne prieš patį prezidentą V. Putiną, o prieš jo statytinį premjerą Dmitrijų Medvedevą. Ar tai reiškia, kad šie protestai yra režimo sankcionuotas teatras? Jeigu tai ne teatras, Rusijos vadovui, jei nuspręstų siekti kompromiso, gali tekti paaukoti savo statytinį. Aišku viena: ne tik Maskvoje, bet ir visoje Rusijoje atsiranda nebijančių režimo žmonių, ir į tą drąsą autoritariniam režimui nori nenori teks vienaip ar kitaip atsižvelgti.

                                                                                                Tęsinys alfa.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design