Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Kaip panikuojantys Kirkilas ir Karbauskis bandė trolinti socialdemokratus

Kaip panikuojantys Kirkilas ir Karbauskis bandė trolinti socialdemokratus

Paskelbta 2020 spalio mėn. 2 d. | 0 koment.

Žymės: , , , , ,

Trolinimas politikoje nėra naujas būdas pasijuokti iš savo oponento. Apima piktdžiuga, kai pasiseka. Bet viena yra pajuokti, ironizuoti, visai kita – meluoti. O meluoti, laužti iš piršto – tą daryti valstybės vyrams – kaip ir nepadorus užsiėmimas.

Ir ypač, kai melą, dezinformaciją skleidžia politikos grandas, buvęs premjeras G. Kirkilas bei, deja, ant žemiausios nepadorumo pakopos stovintis LVŽS pirmininkas R. Karbauskis. Pastarasis visuomenės akyse yra dar ir Naisių kolchozo pirmininkas bei patologinis melagis. Tai visi seniai žino.

Na, ir kodėl staiga ponams parūpo tapti šerlokais holmsais, neva siekiančiais išnarplioti jų pačių nemokšiškai sukurptą ir jau pačių „atskleistą“ socialdemokratų detektyvą? Jų šmeižtas toks primityvus, o motyvas labai aiškus – diskredituoti Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP). Kam reikia šito nejuokingo farso? Arba štai naujausias R. Karbauskio išpuolis: „LSDP nėra socdemai, nes neparėmė valstybinės vaistinės idėjos.“ Pusę tiesos tiesa netampa. Tiesa, LSDP neparėmė karbauskinikų neadekvataus skaičiams pasiūlymo. LVŽS ketverius metus buvo pasidėjusi šią idėją į stalčių, bet sukruto dėl noro parodyti savo „kairuoliškumą“. Tik projekte nėra jokių skaičių patvirtinančių karbauskininkų „ant greitųjų“ sukurptos idėjos gyvybingumą. Nenurodytas joks veiklos modelis, nei finansai. Na, kaip ir įprasta primityviems populistams.

Kitaip tariant, eilinį kartą matome neatsakingą, lėkštą politikavimą. Nesimato jokių prielaidų „pigumui“ dėl įsigijimų procedūrų, dėl kainodaros nelankstumų ir t. t. Siūloma ne valstybinė įmonė, užsiimanti vaistų prekyba, o sveikatos įstaigų sandėlių atidarymas su visu išliekančiu griozdišku reguliavimu. Prieinamumas vaistų nedidėja, nes ligoninėse tas vaistines daro, jos gi rajonų centruose, kur ir taip konkurencija tarp vaistinių yra. Akivaizdu, kad karbauskininkai panikuoja ir priežastys yra kelios: pirma – rinkėjų simpatijos LVŽS partijai nesustabdomai krinta žemyn; antra – LDDP (ar kaip jie ten vadinasi) jau seniai yra politiniai lavonai ir jų balsas, deja, sklinda iš politinio sąvartyno, todėl nervai nebelaiko. Yra dar viena priežastis, esminė: Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) daugelio nuostabai pakilo iš pelenų ir tapo trečia įtakingiausia Lietuvos politine partija.

Antraip nei LVŽS ir G. Kirkilo partijos, LSDP ne tik sugebėjo save reformuoti, sugrąžinti socialdemokratines idėjas bei ideologiją, bet ir dalinai atgauti savo rinkėjų pasitikėjimą.

Prisiminkime toli gražu ne šviesius LSDP ir LDDP sąjungos laikus. Laukinė dešiniųjų kapitalizmo politika suklestėjo; būtent dėl to Lietuva prarado apie milijoną gyventojų. Tuometinės LSDP partijos puota maro metu buvo tokia ciniška, kad bereikėjo tik dar ir pasistatyti sau rūmus. Taip ir buvo padaryta – pradėti statyti šimtus milijonų kainuojantys Valdovų rūmai, per patį sunkmetį, tuo metu, kai Lietuvos ligoninės ir mokyklos atrodė daug baisiau nei Švedijos kalėjimai. Kai Santariškių vaikų ligoninėje buvo kiauri langai, o vandens čiaupai ir klozetai dar užrūdiję nuo tarybinių laikų. Kur jau ten santechnika, net tualetinio popieriaus ar elementariausio lignino nebuvo ir tokia situacija tęsėsi metų metus. Faktus, jog tuometiniams LSDP vadovams buvo nusispjaut į žmones, būtų galima vardyti ir vardyti. Bet turbūt pats didžiausias nusikaltimas buvo tai, kad jie visiškai nuvertino tikrąsias socialdemokratines idėjas, o Lietuvos gyventojai prarado rimtą alternatyvą dešinei politikai. Tuo pačiu buvo suduotas smūgis apskritai visuomenės pasitikėjimui klasikinėmis partijomis.

Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design