Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Karbauskininkai puola demokratiją. Socialdemokratai apgins.

Karbauskininkai puola demokratiją. Socialdemokratai apgins.

Paskelbta 2018 spalio mėn. 15 d. | 0 koment.

Žymės: , , , , ,

Žinau, skamba, švelniai tariant, nekukliai. Dėl buvusių apsimetėlių socdemais kaltės Lietuvoje gerovės valstybės stebuklo neįvyko. Tačiau partijoje tikrieji socialdemokratai energingai atkovoja savo pozicijas. Vis daugiau partijos narių suvokia partijos sugrįžimo prie savo ištakų svarbą. Juk vos ne kiekvieną palietė pažįstamų ar artimųjų emigracija, skurdas bado akis. Kodėl socialdemokratai turi ir apgins Lietuvos demokratiją? Todėl, kad 1918 metų Vasario 16 dieną, kaip tik keturi socialdemokratai dalyvavo Lietuvos valstybės – demokratinės valstybės – atkūrime.

Deja, dešinieji nacionalistai su Smetona priešakyje demokratiją sunaikino tam, kad vėliau Lietuvą išduotų sovietams. Šiandien kraštutiniai dešinieji valdžioje vėl grasina Lietuvos demokratijai. Ir vėl įtakoti „dvasingos V. Putino demokratinės vertikalės“ idėjų. LVŽS vadai (ne vadovai) R. Karbauskis ir S. Skvernelis yra autoritarizmo produktai. Vienas patologinis melagis aklinai susietas su korumpuotu Rusijos verslu ir jo subkultūra, kitas gi išmuštruotas vis dar sovietiškai mąstančios policijos nekvestionuojančios vado sprendimų. Abiejų baimė viešumui tapati banditų kultūrai. Šių asmenų komanda yra tikslus savo vadų skurdžios autoritarinės dvasios atspindys. S.Skvernelio komandoje dirba buvę aukšto rango policininkai. Iš ten ir garsus šūkis: „Arba kriminalinė, arba policinė valstybė!“.

Du priešpaskutiniai skandalai yra jau atviras demokratijos puolimas. Buvęs žurnalistas, tapęs premjero patarėju, verčiamas atpirkimu ožiu už premjero ar jo biurokratų nusikaltimą visuomenei sunaikinus premjero nuomonės įrašus. Pažeidžiant pačios Vyriausybės įrašų išsaugojimo reglamentą. Anot žurnalisto Arūno Černiausko, buvo įjungtas bernatonis: „Stukačius Malinauskas įskundė“.

Kitas skandalas yra atviras siekis užvaldyti visuomeninę televiziją. Kontrolės modelį siūlo karbauskininkai: susieti LRT tarybos formavimą kartu su Seimo kadencijomis, suteikti daugiau teisių Seimui ir prezidentūrai skirti savo atstovus į tarybą. Tai reiškia, kad laimėjusi kažkokia partija rinkimus tuojau siunčia savo desantą į „skaidriai politizuotą“, anot Vytauto Radžvilo, televiziją. Galima įsivaizduoti siaubingą scenarijų, kai 24/7 televizijos ekrane R. Karbauskio, S. Skvernelio, Kepenio, A. Širinskienės, V. Radžvilo galvos kalančios į žiūrovų smegeninę V. Putino režimo anti europietišką mantrą tik kitais žodžiais. Kas antras sakinys apie meilę tautinei tėvynei, kas pirmas Šiaurės Korėjos TV laidų vedėjo stiliumi neapykantos staccato „mūsų“ priešams Briuselyje prime time per LTV. Sugebėjo vengrai ir lenkai, sugebės ir lietuviai, ar tokia viltis?

Ne šiaip paminėjau V. Radžvilą. Kur buvę, kur nebuvę, prie karbauskininkų prisišliejo siaurakakčiai nacionalistai su buvusiu liberalu prof. V. Radžvilu, apsimetusiu demokratijos gynėju: „Metas sugrįžti prie politinio [LRT] valdymo – tik būtinai demokratiško – modelio. Tai reikštų, kad nacionalinis transliuotojas turi būti atsiimtas iš minėtos „grupės draugų“ ir nematomų jų šeimininkų bei sugrąžintas tautai. O kai šitai įvyks, jį privalės politiškai – atvirai ir skaidriai – kontroliuoti visuomenė. Kaip jau yra trumpai buvę – tos nepamirštamos sąjūdinės LRT ir visos žiniasklaidos – tikros laisvės laikais.“. Tokį atvirą kepenių ir širinskienių lygio marazmą skelbia profesorius. Telieka kartoti, kad aukštasis išsilavinimas ar akademinis laipsnis Lietuvoje nuo piktybinio durnumo neapsaugo. Įdomu, kaip visuomenė „perims televiziją“? Kas politiškai kontroliuos? Kokiu būdu? Kokiais pagrindais? Kas skirs kontroliuotojus? Kokia ideologija bus remiamasi? Visus atsakymus turi… R. Karbauskis. O atsakymas pritrenkiantis: LRT kaip ir valstybė tėra nuosavas uabas: Vyriausybinė komisija parenka kandidatus į visų valstybės įmonių valdybas. Tai yra depolitizuotas šitas klausimas“.

Tačiau Lietuva jokiais būdais negali leisti sau ant galvos užsikrauti kraštutinius dešiniuosius tame tarpe ir nuosaikesnius TS-LKD. Pastarųjų bandymas paversti Kristų socdemu šiek tiek juokingas. Mat kol karbauskininkai su politiniais lavonais koalicijoje kuria gerovės valstybės parodiją (kol gaunamos lėšos iš to „prakeikto“ Briuselio), Lietuvos gyventojai sparčiai sensta, taip sparčiai, kad moterys, visada moterys, be jokio užmokesčio metų metais turi karšinti savo tėvus prarasdamos darbo stažą. Ariančios trylinkos be jokio atlygio.

                                                                                  Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design