Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Kodėl verkiama dėl palestiniečių?

Kodėl verkiama dėl palestiniečių?

Paskelbta 2011 gruodžio mėn. 8 d. | 3 koment.

Žymės: , , , ,

Kodėl verkiama dėl palestiniečių, bet ne dėl Sirijos diktatoriaus Baširo Asado per pastaruosius aštuonis mėnesius nužudytų apie 4 000 savo šalies piliečių? Kodėl neverkiama dėl kelių šimtų tūkstančių į gabalus susprogdintų irakiečių? Dėl „Hamas“ teroristų naikinamų ir šiandien kankinamų „Al Fatah“ šalininkų? Dėl šimtatūkstantinių nužudymų Darfūre? Gal kad tie visi žiauriausi žudymai yra pačių musulmonų prieš musulmonus darbas? Ar tokia pozicija tikrai nieko bendro neturi su buitiniu religiniu rasizmu?

 

Tad dėl ko verkia Seimo nariai, pateikę Seimui siūlymą pripažinti Palestinos valstybę? Tiems Seimo nariams, pasak Seimo nario Vytenio Andriukaičio (Žinių radijas), yra gėda, kad Lietuva balsavo prieš palestiniečių priėmimą į UNESCO. Mat nėra čia ko laižyti JAV užpakalio. Žinoma, ponas V. Andriukaitis pasakė tą patį kiek kitaip, politiškai korektiškai, taip sakant. Ar čia šuo pakastas?

 

(Tai, kad ašarų neliejama dėl kinų komunistų persekiojamų disidentų arba dėl Tibeto laisvės trokštančių budistų, protestuojančių susideginimu, net neverta užsiminti. Tibeto laisvės šalininkus Vilniuje policija tiesiog šluoja iš gatvės, ir nieko. Gal kad Kinija Lietuvai yra naudinga? Dar ir tokia didžiulė!)

 

Taigi, Seimo nariams, susirgusiems popieriniu humanizmu, ne gėda, kad už palestiniečių narystę UNESCO balsavo Šiaurės Korėja, Iranas, daugybė diktatūrų, korumpuotų nuo galvos iki kojų valstybių. Nebuvo gėda, kad žmogaus teises JT kuravo ir Libija. Ne gėda, kad šios valstybės iš principo visuomet balsuoja prieš JAV ir Vakarų Europą. Beje, Seimo nariai demagogiškai nutyli, kad 60 šalių susilaikė nuo balsavimo. Jungtinėse Tautose beatodairiškos paramos palestiniečiams kontekste tai svarbus įvykis.

 

Čia norėčiau paaiškinti savo „popierinio humanisto“ sampratą. Antraip tikrieji humanistai gali įsižeisti. Gyvenau Vakaruose apie 30 metų – Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje ir t. t. Todėl turėjau galimybę iš arti matyti, kaip vietiniai komunistai ir socialistai tų šalių, kuriems, dabar jau įrodyta, sovietai mokėjo krūvas pinigų, kūrė vargšo palestiniečio mitą. Kontekstas – JAV ir sovietų tarpusavio priešprieša. Jų akyse velnias buvo JAV. Tuo pat metu Pol Potas Kambodžoje naikino savo tautą – apie 2 milijonus žmonių, Kinijos Mao elgėsi taip pat, Darfūre vyko vietinių masinis naikinimas, kurdus žudė turkai, Sirijos prezidento tėvas išžudė iki 40 tūkstančių savo piliečių, Jordanijos karaliaus tėvas apie 10 tūkstančių palestiniečių (juodasis rugsėjis) ir taip toliau.

 

Tačiau Europos kairieji liejo ašaras tik dėl palestiniečių. Dėl tų, kurie sprogdino lėktuvus su niekuo dėtais žmonėmis, autobusus Izraelio gatvėse. Puikiai žinodami, kad arabai, tarp jų po 1948 metų Izraelio pripažinimo palestiniečiais pasivadinusios tautos elitas, svajojo apie Izraelio sunaikinimą, o ne apie savo valstybės sukūrimą. Sovietų lyderiai, apsimesdami nesantys antisemitais, pradėjo antisionistinę propagandą. Antisemitais Vakarų kairieji negalėjo prisipažinti esantys, bet antisionistais – drąsiai. Vadinasi, popierinis, selektyvus humanistas neturi nieko bendro su humanizmo idėjomis ir vertybėmis.

 

Tad koks gi tikrasis Seimo narių, nutarusių pripažinti neegzistuojančią Palestinos valstybę, interesas? Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto Politikos mokslų katedros vedėjas Gintaras Aleknonis Žinių radijo laidoje „Ar Lietuva turėtų pripažinti Palestinos valstybę?“ prakalbo apie Lietuvos interesą. Laukiau tų interesų atskleidimo, bet neišgirdau. Supratau iš kalbos, kad Lietuvos interesas yra grynai altruistinis, humanistinis.

 

Įkurtai Palestinos valstybei, pasak jo, bus keliami visai kiti reikalavimai nei kokiai nors organizacijai. Ar tikrai Lietuvos interese yra pripažinti valstybe dar vieną diktatūrą, skelbiančią savo kaimynės sunaikinimą pagrindiniu savo tikslu? Ir tokią valstybę, G. Aleknonio manymu, bus galima civilizuoti? Tik prieš kelias dienas „Hamas“ apkaltinę kolaboravimu su Izraeliu nužudė tėvą ir sūnų be jokio teismo. Mat patys prisipažino. Po nežmoniškų kankinimų. Palestiniečių žmogaus teisių centras pasmerkė šias ir daugybę kitų egzekucijų, remiantis panašiai išgautais „įrodymais“.

 

Gintarai Aleknoni, gal pabandykite civilizuoti Iraną, kurios marionete Gazos ruože yra teroro organizacija „Hamas“. Tik ir laukianti Irano įsakymo pradėti puolimą prieš Izraelį. Mat Iranas bijo prarasti Siriją, nes sumenktų ir jo įtaka Libane. Vos ne visame Vidurio Rytuose vykstančiame politiniame chaose, kurio baigtis toli gražu tikrai negarantuoja demokratijos, atvirkščiai, visai galima islamistų pergalė, reikia tik žiežirbos pradėti regioninį karą, kuris, Irano supratimu, kaip tik jam naudingas. Irano lyderiai žino savo ir arabų valstybių gatvės nepasitenkinimo galią, kuria visai neblogai manipuliuoja.

 

Ar tikrai Lietuvos interesas yra prisidėti prie karo kurstymo Artimųjų Rytų regione remiant Palestinos valstybės įkūrimą? Prisidėti prie manipuliuojamos musulmonų gatvės lūkesčių patenkinimo? Prie Garliavos gatvės lūkesčių patenkinimo Lietuvoje jau prisidėta, tai kodėl ne kur nors Izraelio pašonėje?

Išties Izraelyje nuomonės dėl Palestinos valstybės įkūrimo skiriasi. Tiesa, kad, pasikeitus politinėms jėgoms Izraelyje, galimas su partijos „Kadima“ lydere Tzipi Livni priešakyje kardinalus problemos sprendimas. Izraelyje puikiai suvokiama, kad Palestinos valstybės įkūrimas yra tik laiko klausimas. Bet kada tas laikas bus laiku pasirinktas?

 

Pasak Seimo nario V. Andriukaičio, jam darosi bloga, išgirdus argumentą, esą dar ne laikas pripažinimui, nes mato paraleles su Lietuvos valstybės atkūrimo pripažinimu 1990–1991 metais. Tačiau paralelių Lietuvos istorijoje negalima jokiais būdais įžvelgti Izraelio ir palestiniečių konflikto atveju. Nebent esi visiškai aklas ir kurčias arba savo šalies istorijos nei gerbiantis, nei žinantis, arba siekiantis kažkokių ne visai garbingų – paralelinių – interesų.

 

Būtų buvę daug mažiau argumentų neprieštarauti Palestinos valstybės įkūrimui, jeigu visą jai skirtą teritoriją valdytų Mahmoudo Abbaso partija, o ne kaip dabar pusę tos teritorijos valdo „Hamas“, siekianti Izraelį sunaikinti. Izraelis savo ruožtu turės atsisakyti dalies kolonijų Vakarų Krante. Tai derybų klausimas. Visa tai yra žinoma ir suvokiama. Tačiau atleiskite, pone Seimo nary Vyteni Andriukaiti, žinant istorinį ir politinį Vidurio ir Artimųjų Rytų kontekstą, dabar tikrai ne laikas Palestinos valstybės įkūrimui. Jau bent iki tol, kol mums, Lietuvos piliečiams, nepaaiškinsite tikrų, už tokio siūlymo glūdinčių Lietuvos interesų. Mat taip jau atsitiko, kad Lietuvos piliečiai jau seniai nebetiki politikų ašaromis.


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Man labai įdomu autoriaus nuomonė apie griaunamus palestiniečių namus(vaikystėje mama pasakojo apie piemenaitę mėgusią draskyti paukščiukų lizdus ir išplėšti paukščiukams liežuvius,-tai ji užaugusi turėjo ar penkis vaikus ir visi buvo nebyliai aš juos pažinojau tai Vaižgauskai iš Užpurvių kaimo Skemių apylinkės Radviliškio raj Lietuvoje.Nežinau ar tai mamos būdas vaizdingai mokyti nedaryti kitiems žalos,ar tiesa ,bet negaliu suprasti asmens samoningai skirstančio žmoniją į aukštesnes ir žemesnes kastas, rases ,klases,tautas,nacijas ar visuomanės sluoksnius.Ne išimtis ir sionizmo šulai ,-apologetai mokslo kildinančio tautą iš vieno tėvo,-juk tai aukščiausia nacizmo forma.Mano galva nėra nei partijų nei religijų,nei klasių nei rasių yra tik svolačiai ir dori žmonės.Manau buvo vergvaldžių kuriuos savo laiku mylėjo jo nuosavybėje esantys vergai,kaip ir pjautynių bei žmogžudysčių visokių brolijų.vienuolių ar ideologinių bendražygių tarpe.Ne su žmonėmis vienokiais ar kitokiais reikia kovoti ar bartis,o su reiškiniais vedančiais į žmonijos skaldymą,karų kurstymą,protingų įdėjų slopinimą,gamtinių juslių eskalavimą platesniuose ar siauresniuose visuomanės sluoksniuose.Tadas

  Publikavo Tadas, 2012 spalio mėn. 13 d. 13:15 (prieš 11 metus)

 • Dabar jau zinoma, kad karai Irake, Libijoje vyko melagingu pretekstu, panasu, kad ir Sirijoje istorija kartojasi. Tuo tarpu Izarelio vykdomas palestinieciu persekiojimas (pabegeliu neisileidimas, terorizmas, vaiku zudynes) yra faktas.

  Tibeto, Kurdistano, ir kitokios nepriklausomybes cia niekuo detos ir gali buti aptariamos atskirai.

  Publikavo Sigis J, 2012 balandžio mėn. 04 d. 20:44 (prieš 11 metus)

 • Dabar jau zinoma, kad karai Irake, Libijoje vyko melagingu pretekstu, panasu, kad ir Sirijoje istorija kartojasi. Tuo tarpu Izarelio vykdomas palestinieciu persekiojimas (pabegeliu neisileidimas, terorizmas, vaiku zudynes) yra faktas.

  Tibeto, Kurdistano, ir kitokios nepriklausomybes cia niekuo detos ir gali buti aptariamos atskirai.

  Publikavo Sigis J, 2012 balandžio mėn. 04 d. 20:44 (prieš 11 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2023 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design