Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Lenkijos kelias ne Lietuvai

Lenkijos kelias ne Lietuvai

Paskelbta 2018 vasario mėn. 12 d. | 2 koment.

Žymės: , , , ,

Ne vien tik Lietuva turi problemų su Holokausto tragedijos emocine patirtimi ir istorijos traktuote. Tačiau kitaip nei Lietuva, kuriai nekyla mintis įstatymais drausti su istoriniais faktais nieko bendro neturinčius pareiškimus, kaip antai „lietuviai – žydšaudžių tauta“, Lenkijos dešiniųjų vyriausybė pasirinko bausmės kelią.

 Už ką? Už paplitusius teiginius, esą mirties koncentracijos stovyklos Lenkijoje buvo lenkiškos. Na, nebuvo jokių lenkiškų koncentracijos stovyklų, ką paneigė ir Vokietijos kanclerė A. Merkel. Tad kam toks istorijos mokslą politizuojantis ir žodžio laisvę ribojantis įstatymas? Esą gindama Lenkijos garbę, dešiniųjų vyriausybė priėmė įstatymą, numatantį bausti kalėjimu iki trejų metų tuos, kurie vokiečių Lenkijoje įkurtas mirties stovyklas viešai pavadins lenkiškomis. Trys metai ir už teiginį, kad lenkų tauta talkinusi naciams. Į Izraelio nerimą dėl galimo Lenkijos siekio klastoti istoriją, Lenkijos Vyriausybę remiantis tinklalapis „wPolityce“ viešina straipsnius, kaltinančius Izraelį sudarius sąmokslą su Briuseliu, Vašingtono žydų lobistais ir Lenkijos opozicija, idant pakenktų šalį valdančiai Teisės ir teisingumo partijai (TTP). Valstybinėje televizijoje TVP per vakarinę žinių laidą pasirodė antisemitiniai užrašai, skelbiantys, jog Izraelis naudojasi Holokausto tema siekdamas iš Lenkijos išvilioti milijardus. 

Kad mirties stovyklos tikrai nėra lenkiškos (jas įkūrė nacistinė Vokietija, okupavusi Lenkiją), niekas nesiginčija. Bet, o kaip su faktais, kad nuo lenkų žudikų rankų nacių okupuoto#mce_temp_url#je Lenkijoje žuvo apie 200 000 Lenkijos žydų? (Szymon Datner. 1970). Ar už faktų skelbimą, pavyzdžiui, apie 1946 lenkų policijos, civilių pogromą prieš žydus Kielco mieste, kurio metu buvo nužudyti 42 tik ką iš mirties stovyklų namo sugrįžę žydai, sužeidžiant dar 40 žydų, ar kalbėdami apie šiuos įvykius mokslininkai, menininkai, rašytojai bus sodinami?


                                                                                 Tęsinys delfi.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • I feel so blessed and fulfilled. I've been reluctant in applying for a loan i heard about online because everything seems too good to be true, but i was convinced & shocked when my friend at my place of work got a loan from Progresive Loan INC. & we both confirmed it and i also went ahead to apply, today am a proud owner of my company and making money for my family and a happy mom. Well i'm Annie Joe by name from Pauls Valley, Oklahoma. As a single mom with three kids it was hard to get a job that could take care of me and my kids and I had so much bills to pay and to make it worst I had bad credit so i couldn't obtain a loan from any bank. I had an ideal to start a business as an hair stylist but had no capital to start, Tried all type of banks but didn't work out until I was referred by my co-worker to a godsent lender advertising to give a loan at 2% interest rate. I sent them a mail using their official email address (progresiveloan@yahoo.com) and I got a reply immediately and my loan was approved, and I was directed to the Bank site where I withdrawed my loan directly to my account. To cut the story short am proud of my hair stylist company and promise to testify to the world how my life was transformed.. If you are in need of any kind of loan, i advise you contact Progresive Loan INC and be financially lifted Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565    Publikavo Annie Joe, 2018 kovo mėn. 14 d. 03:27 (prieš 6 metus)

  • kosminis greitis ir savo "ruporo" turejimas - A.V. jau ir LZB puslapyje. Tema rimta _ Holokaustas. Temos neliesiu. bet....savaitgali vyko Limud- kas nezino tai zydu edukacine ir kulturine programa,. vyko prabangiai Villone, vyko prabangiai nes dalyviu buvo vos 50 o pinigu isleista ohohho. bet ne apie tai kalba. LZB l. e. pareigas Faina savo klaboje - oficialiai- sulygino konfliktas u VZB su HOLOKAUSTU. taip taip gerbiamas Vinokurai "ruporas" su Holokaustu. tai girdejo tie 50 zydu. tai dabar zino jau keli tukstanciai. Gal faina nezino kas tai yra HOLOKAUSTAS?! o gal Arkadijau tu nezinai?manau puikiai zinai. tai tada klausymas, kodel neparasyti apie tai?ka galvoji Arkadijau. ir dar siek tek poezijos. Ignoruodamas mano laiskus - pamirsti kad tai skaito kiti ir jau senai sudare nuomone kas esi.geros dienos

    Publikavo linkejimai, 2018 vasario mėn. 13 d. 09:24 (prieš 6 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2023 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design