Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Lietuva išdavė baltarusius, kaip kadaise Švedija – baltus

Lietuva išdavė baltarusius, kaip kadaise Švedija – baltus

Paskelbta 2011 rugpjūčio mėn. 5 d. | 1 koment.

Pasak lrytas.lt A. Lukašenkos režimas sulaikė Baltarusijos žmogaus teisių organizacijos "Viasna" vadovą Alesių Beliackį. Pagrindas, kaip teigia  Baltarusijos nevyriausybinės organizacijos „Viasna“ atstovai buvo  Lietuvos teisingumo ministerijos pagal Baltarusijos teisinės pagalbos prašymą suteikta informacija.  Lietuvos teisingumo ministerija pripažino suteikusi bankinius duomenis Baltarusijai, nes esą nesitikėjo, kad jie bus panaudoti politiniais tikslais.

 

Girdėjote teisingai: kažkokie biurokratai neturėjo žalio supratimo apie tai, jog opozicijos lyderių banko duomenų prašo (?) A. Lukašenkos diktatūros  „teisėsauga“.  Taigi, ar neturėjo žalio supratimo, ar turėjo ir žinojo ką darė? Į tuos klausimus atsakys artimiausiu laiku patys biurokratai.  Tačiau svarbiausia yra kontekstas, kuriame  sprendimas suteikti duomenis buvo atsakytas teigiamai.

 

Pirma: kas Lietuvoje nusprendė, kad kaimyninė diktatūra yra normali civilizuota ir teisinė valstybė? Atsakymas: prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tad dabar Teisingumo ministerijos biurokratai labai gražiai remsis prezidentės  jokia morale nesiremiančia „pragmatine politika“.

 

Antra: apolitiškumas. Taip, mes reikalaujame mūsų biurokratų būti visiškai objektyviais savo sprendimuose. Bet tai nereiškia, kad Teisingumo ministerijos darbuotojai būtų visiški politiniai daunai neturintys jokios politinės nuovokos. Esant tokiai padėčiai, Kafkos pasaulis ne už kalnų, kaip ir aklas nacistinis-komunistinis biurokratų aiškinimas esą „jie tik vykdė įsakymus“.

 

Taip pasielgė austrai. Taip pasielgė ir mūsų biurokratai. Net niekieno nespaudžiami. Klausimas: kas iš jų dabar prisiims  atsakomybę už  baltarusio kaimyno, kovotojo už žmogaus teises ir laisvę – už jo įkalinimą? Už jo nelaisvę  ir fizinį nesaugumą?

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • Austėja Gruodis 28 d, 2009Nesuprantu kodėl autorius aortdo toks nustebintas fakto, kad minia kai kuriais atžvilgiais prilygsta gyvulių bandai. Keliauja ramiai ir nemąstydama, tol, kol jų sąmonė nėra dirbtinai ir perdėtai sukrečiama. Taip buvo iki šiol taip tikriausiai bus ir ateityje. Daugumos psichologija.Kalbant apie konkretų vargšo Pipiro atvejį sutinku, kad informacija buvo per daug išpūsta ir pateikta gerokai perleidžiant per nuosavų emocijų prizmę. Kita vertus nemanau, kad bausmė per griežta. Autorius ir komentatoriai teisūs sakydami, kad tai pirmas toks atvejis Lietuvoje. Tik nesutinku, kad galima jį užginčyti remiantis tuo jog tokie dalykai vyksta kas dieną. Tai, kas įprasta nebūtinai turi būti (o dažnai ir nėra) toleruotina. Galbūt šis pirmas atvejis padės pamatus globalesnei kaitai šioje srityje. Galiausiai norėčiau pastebėti, kad autoriaus straipsnis taip pat gerokai pritvinkęs jausmų ir kiek perdėtas. Ypač kai paliečiama abortų tema. Taip mūsų valstybėje ir šiuolaikinėje visuomenėje daug kas nėra gerai ir daug kas neteisinga. Tačiau manau reikia džiaugtis vien jau tuo, kad šuns gyvybė buvo įvertinta, o žiaurus elgesys su gyvūnais pasmerktas visuotinai. Nesvarbu kokiomis aplinkybėmis. Žengdami šituo keliu galbūt ateisime ir iki pilnavertės pagarbos žmogaus gyvybei.P.S. Dėkoju už straipsnį. Vien tai, kad jis man sukėlė tiek minčių ir komentarų rodo, kad autoriaus paplušėta neblogai

    Publikavo Indah, 2013 liepos mėn. 12 d. 02:39 (prieš 11 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design