Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Lietuvos prezidentės autoritetas - nokaute: pati kalta.

Lietuvos prezidentės autoritetas - nokaute: pati kalta.

Paskelbta 2012 gegužės mėn. 17 d. | 18 koment.

Žymės: , , , , ,

Pagaliau atsitokėjus valdžios jėgos struktūroms, buvo atstatytas pasitikėjimas Lietuvos Konstitucija ir teismų sprendimams. Bet ar tikrai ir kuriam laikui? Prezidentės „namuose nėra“, o, kaip sako švedai, „Kai katės nėra namie, pelės šoka ant stalo“. Tačiau šiuo atveju teisėsaugos institucijos pagaliau veiksmu įrodė savo nepriklausomumą nuo politikų aikštingumo ir nežaboto populizmo.

 

Gatvės fašizmui, kurį taip rėmė ir skatino prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vytautas Landsbergis, panaudojęs savo įtaką, kad vaikas bylos pradžioje nebūtų nei išklausytas, nei tikrinamas, tamsuoliais pasirodę Nacionalinio dramos teatro aktoriai, -  jiems buvo pasakyta Ne. Pratęsiu mintį vieno anonimo komentatoriaus žodžiais „Jūsų garsūs straipsniai, kritikuojantys prezidentę už beribės žodžio laisvės propagandą nusiuntė prezidentės autoritetą į nokdauną“. Tęsiant idėją naudoti bokso terminus politinių procesų  iliustravimui, reikia konstatuoti, kad teisės ir jėgos  institucijos, drąsūs Lietuvos piliečiai siekiantys apginti demokratijos ir teisinės valstybės  principus mūsų šalyje, nokautavo  prezidentės Dalios Grybauskaitės menamą autoritetą.  Ši persona, deja, iš klaidų nesimoko, bet esu įsitikinęs, kad pasimokys busimieji prezidentai.

 

Tuo ir sveikinu visus sąmoningus bendrapiliečius su šią esminę mūsų visuomenei padorumo, sveiko proto ir pagarbos demokratijai pergale.  Dabar dar labiau apgailėtinai atrodys visi melžusieji psichologiškai išnaudojamos mergaitės tragediją savo nesveikiems gatviniams interesams patenkinti. Jie  šauks, putosis lyg kokie dvasiniai narkomanai  jėga juos atpratinant nuo savęs sureikšminimo adatos. Welcome back to the emptiness. Ir tai jų ir jiems skausmingiausia bausmė.


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Ir dar Arkadijau, tai ką jūs įvardyjate, kad vaikas laimingas bendrauja su mama, vaikų pscihiatras pavadino tai baisiau už siaubo filmą.

  Publikavo Marius, 2012 gegužės mėn. 20 d. 19:28 (prieš 12 metus)

 • Arkadijau, kai jus norite per prievartą primesti kitiems savo teisingą supratimą, tuomet kalbate už didžiąją visuomenės dalį, o kai jūsų supratimui nepritaria didžioji dalis, tuomet pats save imate laikyti didžiu menininku, o didžią visuomenės dalį bukagalviais. Tai jus didis menininkas ar bukagalvis? Neįsižeiskite, bet toks vaizdelis pagal jūsų pasisakymus.
  Be abejo, kad įstatymai ir teismo sprendimai galioja visiems, bet tai tik deklaruojama konstitucijoje ( lygiateisiškumas), o realybėje jie galioja pagal hierarchijos skalę. Tai yra taikomi dvigubi standartai. Lietuvoje pagal statistiką 17000 neįvykdytų teismo sprendimų, o šis hierarchijos skalėje turbūt svarbiausias. Klausimas kam konkrečiai?
  Ir kaip gi patarsite kovoti su dvigubais standartais? Žmonės ne durniai, tai mato ir eina į gatves.
  Bet durna valdžia nesuvokia, kad jos kontrolinis organas yra liaudis ir jei ji eina į gatves ar susidaro tokios situacijos kaip Garliavoje, tai reikia koreguotis, o ne stiprinti jėgos struktūras. Žuvis pūna nuo galvos. Pirminiai teroristai yra visados teisėti, sėdintys valdžioje. Pavyzdžiui, Amerika yra pirminė teroristė su savo demokratija pagal Ameriką, kurią nori primesti visiems, panašiai kaip ir jūs Arkadijau su savo proto supratimu, kurį norite irgi primesti visiems. O jei nesiseka tuomet įvardijate save didžiu menininku, kurio niekas nesupranta.

  Publikavo Marius, 2012 gegužės mėn. 20 d. 19:00 (prieš 12 metus)

 • Su sąlyga, kad taip ir buvo, kaip sakote. Bet taip nebuvo. O mergaitė laiminga bendrauja su savo mama. Ar todėl, kad tikrovė kitokia, nei sau įsikalėte į galvą, taip nekenčiate Laimutės Stankūnaitės ir jos vaiko? Valstybė turi teisę naudoti galią prieš bet kokius piliečius neturinčius leidimo protesto akcijoms arba trukdančius vykdyti šiuo atveju teismo sprendimą.

  Aš priskiriu save prie Lietuvos piliečių, kurie mano, kad įstatymai ir teismo sprendimai galioja visiems. nesutinkant su teismo sprendimu, reikia kovoti visuose teisminiuose instancijose. O ne pradėti protesto akcijas. Juk į teismą, reikalui esant kreipsitės? Ar eisite įvedinėti savo tvarką?

  Publikavo Arkadijus Vinokuras, 2012 gegužės mėn. 20 d. 18:22 (prieš 12 metus)

 • Arkadijau, jus rašote: ""Maža dalis visuomenės nori priversti didžiąją dalį patikėti tos mažos dalies teisingumo samprata."
  Kuriai daliai jus pats save priskiriate? Tai pirma.
  O antra, kai valstybė naudoja jėgą niautralizuoti neteisėtam jėgos naudojimui yra viena, o kai valstybė naudoja jėga prieš beginklius, besimeldžiančius, giedančius Lietuvos himną ir vaiką, kuris skundžiasi dėl pedofilijos ir reiškia savo norą, kad nebūtų atiduotas atgal yra visiškai kita. Tai ir yra peržengta riba.

  Publikavo Marius, 2012 gegužės mėn. 20 d. 15:29 (prieš 12 metus)

 • Apie įstatymus ir jų vykdymą: įstatymas negali būti naudingas tik vienai pusei. Maža dalis visuomenės nori priversti didžiąją dalį patikėti tos mažos dalies teisingumo samprata. Tai pirma. Antra, šiandien kalėjime sėdi apie 8 000 žmonių, nes valstybė panaudojo teisėtą smurtą prieš juos. Tai, anot Klonio gatvės teisėtumo ir teisingumo sampratos, reikėtų tuos banditus ir vagis paleisti? Ar tik ne todėl Klonio g. pilna recidyvistų bei kasdien vis labiau ryškėja venckų sąsajos su daktarų gauja?

  Šiuo metu yra apie 140 vaikų, galimai išnaudotų seksualiai, jau vykdomas ikiteisminis tyrimas. Kurgi dingo pedofilų persekiotojai? Kodėl užsiciklinama dėl vieno vaiko ir niekuo nekaltos motinos? Tik tamsumas gali būti ir yra taip išnaudojamas.


  Publikavo Arkadijus Vinokuras, 2012 gegužės mėn. 20 d. 10:12 (prieš 12 metus)

 • Post
  Photo

  Write something...
  Friends
  18 Mutual Friends
  See All

  Eglė Balčiūnaitė
  Goda Kromelyte-Matvejeva
  Ruta Ra
  Mante Razanauskaite
  Vida Bruzdeilynaitė
  Ineta Disyte
  Natalja Poskiene
  Arturas Zakarauskas

  Kristina Vasiliauskaitė Urbonavičienė
  9 hours ago
  Štai, ką sako specialistas psichoterapeutas, kurio komentarai Lietrytyje - trinami: Nuogastauju, jog vizito pas mergaite metu, ji buvo galimai paveikta psichotropinio poveikio, kuris igalina pacienta padaryti pilnai priklausoma nuo gydytojo valios, su visom is to sekanciom asmenybes sunaikinimo pasekmem, t.y. nuolatines euforijos busena, kai myli visus ir tave supancia aplinka. O taip manyti vercia visi matyti video irasai ir garso takeliai. Taip nebuna savaime, kad po patirto smurtinio emimo streso, staiga autobusiuke kyla pilna , keista euforija, su prasiverziancia kalba apie 8 rankas ir staiga sutrikusios Stankunaites atsakymu, kad tai del lietaus ir t.t. Pats, kaip gydytojas, susiduriau, kad gydant depresija, patyrus soka, suleidziami vaistai, kurie is karto duoda sia euforijos busena, kai visa praeitis nugrimzta ir pacientas jaucia tik palaima ir meile duotu momentu tave supantiems zmonems - tame tarpe ir mazai pazistamam, nors ir tik ka smurtavusiam pries tave pati advokata Cerniauska. Juk buvo uzmesta ant galvos policininko rankomis antklode ir advokatas padejo nesti klykiancia mergaite. O pagal teisines normas , nevartojant prievarta, 8 metu mergaite turejo pati eiti, pasiemus uz rankos mylima mama ir advokatas, kaip pasalinis asmuo, neturejo teises net prisiliesti prie vaiko.Kam reikalinga is anksto paruosta ant galvos uzmesti antklode, o pradzioje nusukti videokameras ? Nes tuomet greit galima padaryti vaistu injekcija, o autobusiuke pratest panasius veiksmus. Kas dabar atsakys i siuos klausimus ? Toliau toks " gydymas" tesiamas ir pacientas visad, be isimties, papuola i visiska priklausomybe nuo gydytojo, t.y. neturi savo valios, nuomones ir visad priima tik tai, ka teigia jam gydytojas. O kai aplanko artimieji : sako, kad jam gera net ir ligonineje ir, kad niekaip nenori buti isleidziamas namo, t.y. jaucia euforija. Pats, savo akimis, ne karta maciau toki zlugdanti ir ypac sunkiai luosinanti zmogaus asmsnybes, dar KGB laikais idiegta ir istobulinta gydymo buda. Tad bukit budrus. Reiktu, kad tokio vizito metu kartu su deputatu butu nepriklausomas, patyres, doras psichoterapeutas, kuris kompetetingai nusviestu realia mergaites busena, ar tai ne dirbtinai sukelta euforija ? P. S. Si mano komentara, kaip ir ankstesnius kitus pasisakymus, trina taip vadinama " laisva" kairiosios pakraipos Uso garbintoju spauda. Visu nespes trinti, o jei kas padaugins kopijas - tai tam tariu dideli aciu. Visiems linkiu sekmes kovoje uz prigimtinia vaiko teise i gyvenima, i nesmurtines aplinkos buvi !

  Publikavo lina, 2012 gegužės mėn. 19 d. 23:51 (prieš 12 metus)

 • Jeigu žmogus tampa jautrus tik mechaninio proto sukurtoms taisyklėms, tai valstybėje bus rojus tik mechaninių mutantų rasei. Įstatymas juose pakeičia prigimtinį betarpiškos vienybės jausmą.
  Pavyzdžiui, mokykloje pirmokas paskundė mokytojai, kad jį kitas vaikas vadina negražiais žodžiais jis tikisi, kad įžeidėjui taps gėda ir jis pasitaisys. Gėdos jausmas būdingas tik tiems, kurie dar turi prigimtinį vienybės jausmą, bet tas, kuris jautrus tik įstatymui, gėdos jausmo nebeturi. Atiduodantys pirmenybę tik įstatymui tampa nejautrūs kitam gyvam žmogui. Tokie mechaniniai proto vergai didžiausius nusikaltimus pagrindžia loginiais argumentais. Vyksta logika pagrįsti karai, žudomi taikūs gyventojai ir visa tai įvardijama kaip taikos misijos, vardan gėrio, geresnio rytojaus, tiesos, vaiko gerovės. Įteisinta Prievarta turi daug vardų.
  Ar realu sugėdinti politiką, kuris vagią? Be šansų, apeiliuoti į jausmus ten kur įstatymas, tas pats, kad su plikom rankom bandyti nugriauti monolitinį daugiaaukštį. Jų logika -- ne pagautas ne vagis – įrodykit. Kai nebėra betarpiškos vienybės jausmo, nusikaltimai daromi slapta. Vagiama slapta. Apleliuoti į tokio privilegijuoto vagies jausmus neišmintinga, nes sąžinės ten nėra, o jautrus jis tik bausmei. O jeigu jis tampa nebaudžiamu?
  Valdžia tapo teisėtais prievartautojais, peržengė visas ribas. Valdžios kontrolinis organas yra liaudis. Jeigu žmonės eina į gatves, streikuoja, mitinguoja, arba susidaro tokios situacijos kaip Garliavoje tai protinga valdžia tai priims kaip signalą, kad ji peržengė ribas. Žuvis pūna nuo galvos. Bispridielščikų valdžia tai priims kaip valstybės pamatų griovimą. Esančiu teisėsaugoje, valdžioje nebaudžiamumas perpildė taurę.
  Visiems, kurie vykdė prievartą prieš vaiką šturmo metu reikia iškelti baudžiamas bylas. Reikalauti, kad jie būtų nubausti, pasodinti į cypę.

  Publikavo Marius, 2012 gegužės mėn. 19 d. 21:43 (prieš 12 metus)

 • Narkomanai siaučia. Bet reik tikėtis, kad teisinėje valstybėje svarbiau įstatymai, o ne narkomanų reikalavimai.

  Publikavo Lidžita, 2012 gegužės mėn. 19 d. 11:51 (prieš 12 metus)

 • Idiotams. “Kai neteisybė tampa teise, PASIPRIEŠINIMAS tampa PAREIGA” (Tomas Džefersonas ).

  Publikavo lina, 2012 gegužės mėn. 19 d. 00:18 (prieš 12 metus)

 • puikus straipsnis

  Publikavo mama, 2012 gegužės mėn. 18 d. 17:25 (prieš 12 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design