Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » LSDP – nesėkmingos demokratijos pavyzdys

LSDP – nesėkmingos demokratijos pavyzdys

Paskelbta 2016 gruodžio mėn. 11 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

JAV ir dalies ES visuomenių nepasitikėjimas liberaliąja demokratija nėra be pagrindo. Kritinė dalis nepatenkintųjų balsavo už „Brexit“ ir Donaldą Trumpą, meta lauk Italijos premjerą. Anti demokratiniai populistiniai dešiniųjų judėjimai įgauna pagreitį ir jau mato save valdančiuoju elitu. Taip, tuo nekenčiamu elitu. Masių atmintis trumpa. Dėl tos trumpos atminties turime Seime LVŽS kairiųjų-dešiniųjų-tautininkų kokteilį, atmieštą aistringu pseudoreliginiu rūpesčiu artimojo dar negimusia gyvybe. Su dar negimusiais lengviau nei su gyvais.

Kitaip tariant, nepasitikėjimui liberaliąja demokratija yra tik dvi priežastis: ekonominė nelygybė ir melagingos politinių ideologijų iškabos. Šiandieninis LSDP simuliakras yra visa tai viename.

Lietuvos socialdemokratų partijos katastrofinis smigimas žemyn rodo, kad žmonėms jau nepakanka vien tik balsuoti kartą per ketverius metus, kas jų gyvenimų niekaip nepakeičia į gera. Visų pirma jiems reikia galimybių užsidirbti ir gyventi, gauti padorią socialinio gyvenimo aplinką. Tai neįmanoma be socialinio teisingumo politikos. Visuomenė, kurioje socialdemokratams valdant turtinė atskirtis dar padidėjo, kurioje palikti savo neteisingumo kamuojamą aplinką ir prasimušti į kitą socialinį sluoksnį įmanoma tik politinių švogerių pagalba, tokioje visuomenė kyla pavojinga frustracija. Tai daliai visuomenės jau tapo akivaizdu.

Politiniai aferistai, pasivadinę socialdemokratais, jau nebegali net numesti jiems trupinių nuo savo iš svetimo kišenės prikrauto vaišių stalo kokioje nors rajono savivaldybėje. Jie nebegali dalintis, kai visuomenės tolerancija nelygiateisiškumui virsta spaudimu valstybės kontrolės institucijoms imtis susimovusių politikų užkardymo, nežvelgiant per petį tiems, kurių klientais jie mano esantys.

                                                                          Tęsinys alfa.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design