Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Nevykusi žiniasklaidos dresūra

Nevykusi žiniasklaidos dresūra

Paskelbta 2017 kovo mėn. 20 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Seimo narė Dovilė Šakalienė (LŽVS), kalbėdama apie savo nelemtą įstatymo projektą „50 ant 50“, teigia, kad kažkas pakišo jai kiaulę. Arba, anot jos pačios, Trojos arklį. Skamba ne taip kaimiškai. Bet graikiškos legendos naratyvas ir kontekstas (Elenos pagrobimas) kaip ir apie meilę, todėl lyg ir ne vietoje. Meilės tarp politikų ir žiniasklaidos juk būti negali. Todėl Lietuvos Seime vis atsiranda veikėjai, kurpiantys įstatymų projektus, kurie prieštarauja Lietuvos Konstitucijos garantuotai žodžio laisvei. Taip siekiama pažaboti žurnalisto teisę kritikuoti politikus. Tenka pastebėti, kad apskritai visi tokie projektai pateikiami kaip siekis apginti visuomenę nuo neigiamos informacijos platinimo.

O kai Seimas nesugeba susidoroti su žiniasklaida, imamasi riboti tam tikrų visuomenės grupių teisę į saviraišką. Toks pavyzdys yra Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymas. Jis skirtas apsaugoti nepilnamečius taip pat nuo informacijos apie homoseksualus. Beprotiškas įstatymas. Gali būti gėjus, bet negali viešai apie tai kalbėti, nes pateksi į cypę už… homoseksualumo propagandą.

Žaliavalstiečių „troika“ – D. Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas – taip pat nusprendė ginti Lietuvos visuomenę nuo neigiamos informacijos poveikio. Žinoma, siekdami nurodinėti žiniasklaidai, ką ir kaip ji turi skleisti. Jie pasiūlė modelį, kurį apžvalgininkas Vladimiras Laučiaus šmaikščiai pavadino „po penkiasdešimt“. Tik ne gramų, nes Ramūnas Karbauskis pasiustų.

Vėl į stalčių iki kito proto užtemimo sugrąžintas projektas pasiūlė visai žiniasklaidai pateikti visuomenei penkiasdešimt procentų teigiamos ir tiek pat neigiamos medžiagos. Jų manymu, neigiamos žinios nuteikia visuomenę neigiamoms emocijoms, stimuliuoja savižudybes, žudynes, perša negatyvų požiūrį į savo valstybę.

Šie Seimo nariai tiesiog pamanė, kad „reikia kažką daryti“, nes visuomenę galimai nustekeno neigiama informacija. Girdi, negatyvios žinios daro psichodelinį poveikį. Keista mąstysena. Kažkodėl visada maniau, kad siekiant sumažinti neigiamą žinių srautą apie visuomenėje vykstančius procesus, visų pirma reikėtų susitvarkyti su tais neigiamais procesais, kad jų būtų kuo mažiau. Naikinti socialinį neteisingumą, socialinę atskirtį, skurdą, su šaknimis rauti korupciją, pagal šiuolaikinės pedagogikos principus reformuoti švietimą– štai ką pirmiausia reikėtų atlikti. Ir lemiamas vaidmuo šiame darbe tenka Lietuvos Seimui.

                                                                                                         alfa.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2023 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design