Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » „Nieko blogo prieš gėjus neturi, bet geriau patylėtų“

„Nieko blogo prieš gėjus neturi, bet geriau patylėtų“

Paskelbta 2013 liepos mėn. 29 d. | 2 koment.

Žymės: , , , ,

Iš nuosavo archyvo. 2013 liepos 27, Vilnius, Lukiškių aikštė. Eitynės už lygybę.

„Baltic Pride“ – homoseksualų eitynės – baigėsi. Einant jau tuščiu Gedimino prospektu kilo mintis pavadinti šį įvykį „Daug triukšmo dėl nieko“. Taip, taip, W. Shakespeare'as. Skirtumas tik tas, kad mūsiškiai herojai gražuliai iš gėdos nemiršta. Nes tos gėdos jausmo jie paprasčiausiai neturi. Įvardyčiau tai moraliniu atavizmu. Kuriuo apsikrėtę ir kažkurie intelektualai bei komentatoriai. Tie, sakantys, kad netgi turi gėjų draugų ir – nieko. Bet jiems gėjų eitynės sutrukdė atsigerti kavos, todėl kalti lieka gėjai ir eurogėjų ideologija.

Ak taip, brukama per prievartą. Kad prievartą bruko ir bruka moraliniai atavistai su nacistinėmis-autoritarinėmis pažiūromis ir nostalgijomis, jiems nė motais. Todėl pavadinimą pakeičiau tuo, viršuje.

Pagrindinis argumentas tų, intelektualų, žinoma – „mokesčių mokėtojų pinigai leidžiami vėjais, tai yra ginti tiems gėjams“. Taip mano Alvydas Medalinskas, Mindaugas Kubilius savo provincialumu ir siauru nacionalizmu alsuojančiuose paskviliuose „Mes nieko prieš gėjus, bet tegul jie sau sėdi tyliai po šluota“.

Kaip tais gražiais sovietiniais laikais, reikia manyti. Kai apie seksą – nė žodžio, nes tokio nebuvo. Lukašenka, Putinas, Irano ajatolos ir Šiaurės Korėjos valdytojai su tokiomis problemomis nesusidurtų. Todėl siūlau abiems apžvalgininkams kartu su gražuliais vykti gerti kavos į mano nurodytas valstybes. Ten jiems kažkokie gėjai kavos gerti tikrai netrukdys. Tiesa, vienas kitas kabės pakartas ant stulpo vidury miesto, bet ką čia, svarbiausia, kad tylės.

Nuosavas archyvas. Nuosavas archyvas. Civilizuota protesto prieš eitynes forma.

Susirūpinimas išleistais pinigais Konstitucijos, pabrėžiu, demokratinės Lietuvos Konstitucijos sergėtojams yra nuoširdus, reikia manyti. Net viena policininkė, sauganti tą Konstituciją, sutiko su vienu gėjų eitynių kritiku: „Taip, geriau jau mums tuos pinigus būtų sumokėję.“ Kitaip tariant, nesvarbu, kokia politinė santvarka šalyje, kad tik algas keltų.

Šioje apžvalgoje iš konteksto iškrito pati Lietuvos demokratinė santvarka. Ta, garantuojanti visiems, o ne vien atskiroms grupėms piliečio teisę į demonstraciją. Tad kodėl ja nesinaudojus? Ogi todėl, kad JIE geriau patylėtų. Čia kas taip nusprendė? Daugiau nei tūkstantis gėjams fiziniu susidorojimu grasinančių priešininkų ir jiems baltomis pirštinėmis pritariantys mąstytojai?

Šaukiančių, neva visa tauta su jais. Nors ta tauta ramiai sau ilsėjosi tuo metu Palangoje, Nidoje, jūros šventėje Klaipėdoje, Druskininkuose, Birštone, net 30 tūkst. – „Depeche Mode“ koncerte.

Ta tauta, pavyzdžiui, vilniečiai, kurių yra 526 tūkst. 356, grėsmės sau neįžvelgė. Nes vilniečiai vertina demokratiją ir yra pasiruošę ją ginti, kaip ir gėjų teisę į eitynes. Ir gins tol, kol atsitiks taip, kaip Stokholme arba Taline, kur gėjų eitynių apsauga nekainuoja beveik nė cento. Nes nėra nuo ko saugoti. Pakartosiu nesupratusiems: nėra nuo ko saugoti. Jų niekas nepuola, negrasina, nes gerbia bendrapiliečio, nors ir nemylimo, nors ir kitokios nuomonės, teisę į eitynes.

 Puolimas prieš esminius demokratijos ir teisinės valstybės principus tęsis tol, kol vietinė Bažnyčia, taip pat ir gerbiamas monsinjoras Alfonsas Svarinskas nepradės ploti savo pasaulinio garso kolegai, Taikos Nobelio premijos laureatui iš Pietų Afrikos anglikonų vyskupui Desmondui Tutu už jo pareiškimą: „Jeigu Dievas yra homofobas, tai tokio garbinti aš negaliu. Geriau jau pragaran.“

Puolimas prieš konstitucines teises tęsis tol, kol Petras Gražulis Seime ir toliau uždirbs pasakiškus pinigus (jau uždirbo 1,5 mln. litų) vien už šauksmą „Gėjai ateina!“. Ir jam tuos pinigus padės uždirbti vargšai. Dvasiniai taip pat.

Ir galiausiai, puolimas tęsis tol, kol kažkokie gėjai ne laiku ir ne vietoje su savo eitynėmis trukdys kai kam gerti taip mylimą rytinę kavą. Taigi, prieš gėjus nieko blogo, bet, anot Seimo nario Roko Žilinsko, geriau jie „nešaršalintų“, t. y. patylėtų. Šį kartą netylėjo, nors tu ką.

Nuosavas archyvas. Iš eitynių pradžios.

 

Publikuota lrytas.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • IR DAR DESERTUI (JUK KOKS VALGIS BE DESERTO :D)

    Vienoje jau yra pavyzdinis vaikų darželis, kuriame vaikai perauklėjami: mergaitės pratinamos peštis ir apsiginti, o berniukai – rengtis princesėmis ir lakuotis nagus. Tai aiškus vaikų ruošimas lesbiškam ir homoseksualiam gyvenimo būdui.

    Publikavo Vilas, 2013 liepos mėn. 30 d. 13:08 (prieš 11 metus)

  • DABAR ARKADIJUS NETURES ARGUMENTU PRIES SITUOS FAKTUS:
    Šiandien Švedijoje sąvoka „šeima“ ištrinta iš įstatymų ir pakeista „namų ūkiu“. „Namų ūkiu“ laikomas ir lesbiečių, homoseksualų, kurie gali įsivaikinti, bendras gyvenimas. Kalba keičiama ir kitose šalyse. Britanijos valdžia nurodė, kad vaikų darželių prižiūrėtojos negali vaikams girdint kalbėti apie „tėtę“ ar „mamą“, kad nesijaustų diskriminuojami homoseksualių porų įvaikinti vaikai. Ispanijos socialistinė valdžia metrikacijos knygose žodžius „tėvas“ ir „motina“ pakeitė į „gyvybės pradininkas A“ ir „pradininkas B“. Škotijos sveikatos apsaugos ministerija taip pat nurodė vengti žodžių „tėvas“ ir „motina“, visus vadinti „globėjais“. Žodžius „vyras“, „žmona“, „sutuoktinis“ visuotinai keičia žodis „partneris“.


    Publikavo Vilas, 2013 liepos mėn. 30 d. 13:04 (prieš 11 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design