Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Politika ir varpos būsena

Politika ir varpos būsena

Paskelbta 2011 rugsėjo mėn. 2 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Kai kurios temos iš pirmo žvilgsnio atrodo beprotiškos. Lietuvoje, užsimanius pažvelgti į sekso ir politikos sąsają, tikrai reikia būti, na, švelniai tariant, ne visai pilno proto. Juo labiau, kad mūsų politikų slydimas „kairėn“ ar „dešinėn“ niekam nesukelia didesnių emocijų.

Mat, mes jau taip įpratome matyti tūlą Seimo narį keičiant visas įmanomas frakcijas ir partijas, kad įžengus bufetininkei, sekretorei, meilužei ar meilužiui į politikos paribį, mums belieka tik nuobodžiai nusižiovauti.

Tačiau pasaulis nuostabus savo istorijomis apie geismo ir aistros poveikį valdantiesiems. Dažniausiai vyrams. Tikrai nebandysiu išsilavinusio skaitytojo kantrybės pateikdamas visiems žinomų pasakojimų ir pavyzdžių apie nuo neatmenamų laikų iki mūsų dienų galinguosius, pradėjusius pasaulio užkariavimą dėl kankinančios prostatos, impotencijos, pavydo, gražaus veidelio ar užpakalio. Tik priminsiu, kad ovuliacijos metu moteriai stipriai padidėja seksualinis apetitas, o vyrui, neturinčiam, kur ir kaip atsikratyti susikaupusio iki kraštų skysčio, tenka atsiduoti kankinančioms paieškoms.

Kaip tokios paieškos ir būsenos veikia politikę ar politiką? Arba net visą partiją? Apklausa šiuo klausimu Lietuvoje atlikta nebuvo. Bet štai Švedijoje – tai tikrai! Man į akis patekęs rimtas šia tema straipsnis sukėlė juoko audrą. Manau, kad ir skaitytoją ištiks juoko priepuolis. Mauzeris ir Sūrskis geriau nesugalvotų. Bet primenu, tyrimai – rimti.

Taigi, Švedijoje gerbiamas socialdemokratinės pakraipos didžiausias vakarinis laikraštis „Aftonbladet“ informuoja apie atliktą tyrimą ir jo esmę. Apklausą užsakė vaistų įmonė, gaminanti „Viagra“, o atliko Švedijos tarptautinė tyrimų įmonė SIFO.

Klausimas buvo toks: „Kas svarbiau seksualiniame gyvenime: varpos dydis ar jos stangrumas?“. Apklausus 700 moterų ir vyrų, buvo nustatyta, kad tik 8 proc. moterų norėtų didesnės varpos, tuo tarpu 53 proc. – stangresnės.

Bet ką šis tyrimas turi bendro su politinėmis partijomis? Matyt, buvo apklausti ir partijų nariai. Nes, pavyzdžiui, sužinota, kad net 29 proc. Švedijos krikščionių demokratų mano, jog kuo didesnė varpa, tuo geriau. Kiti 28 proc. susitaikytų su stangria varpa. Gal toks nevieningumas partijoje ir neleidžia Švedijos krikščionims demokratams išeiti į partijų lyderius? Ir kodėl jiems taip norisi didelės varpos? Nesuprantu. Nevisavertiškumo kompleksas?

Daugiau tikėjimo! Juk esate krikščionys demokratai, dėl Dievo meilės! Kita vertus, nors Švedijos žalieji ir vieningi, tačiau tik 4 proc. pasirinktų didelę varpą. Gal tas kiekis jiems kiek per mažas, kad jaustųsi Riksdage patogiau ir drąsiau? Fui! Atleiskite už brutalų mačizmą. Na, o kaip Švedijos socialdemokratai? 62 % šios partijos narių renkasi stangrumą. Suprantama, jie niekuomet nekompleksavo dėl dydžio:130 vietų Riksdage ir 120 tūkst. narių, daugiau kaip 70 metų valdžioje – ne juokas!

Socdemų satelitai kairieji, buvusieji komunistai, taip pat pasirinkę stangrumą atsilieka tik vienu procentu – 61 %. Jiems tikrai pats laikas visiškai atsikratyti sovietinės ideologinės praeities, o jų lyderiui nederėtų vis dar didžiuotis esant komunistu. Taip pat – nesekioti socialdemokratams iš paskos. Net ir šiuo klausimu jų nuomonės sutinka. Gal kompleksuoja tik dėl 5,5 % rinkėjų simpatijų?

Net 55 % Švedijos konservatorių – taip pat už stangrią varpą. Nors ir valdžioje, bet vis dar savimi nepasitiki. Norint Švedijoje pradėti reikalingas politines ir ekonomines reformas, reikia turėti pasitikėjimo savimi. Beje, švedų konservatoriai balsuoja už leidimą gėjams ir lesbietėms tuoktis. 53 % Centro partijos (ūkininkų) ir 76 % Žaliųjų partijos atstovų pasirinktų stangrią varpą. Kaipgi kitaip! Tokias varpas lengviau šienauti! Na, o liberalai – 52 %. Kodėl? Kur dingo laisvas pasirinkimas?

Pagaliau, – varpos dydis. Kuo didesnę varpą renkasi tik 4 % žaliųjų ir 2 % – centro (ūkininkų), liberalų – 14 %, konservatorių – 9 %, socialdemokratų ir kairiųjų – po 7 %, o krikščionių demokratų, kaip jau minėjau, – 29 %.

Įdomu, kaip pasidalytų simpatijos ir antipatijos varpos būsenai Lietuvos partijose?

Atsisakau komentuoti. Tegul kiekvienas daro išvadas pagal savo erudicijos, išsilavinimo, politinių simpatijų, humoro jausmo ar sugedimo lygį. Pasakysiu tik tiek, kad man niekas neįrodys, jog seksas bei varpos būsena neturi įtakos politikai. Taip pat, kad ir čia gvildenama tema yra beprasmė.

 

Publikuota lrytas.lt


 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design