Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Politikai cinikai ir TV3 ”tiesos” laidos.

Politikai cinikai ir TV3 ”tiesos” laidos.

Paskelbta 2012 gegužės mėn. 12 d. | 4 koment.

Žymės: , , , , , , , , , , ,

Vienas skaitytojas, turėdamas omenyje Klonio gatvės anarchiją, klausė: „Ar mes šia problema užgošime kitas dar didesnes problemas? Kažkas to  ir siekia. Bet, juk nesinori visai suskaldyti Lietuvą (...)“. Manau, kad ši problema nei didesnė, nei mažesnė. Ji  - esminė. Nes  visiškai atitinka vieną politinio elito ir kai kurių žiniasklaidos priemonių požiūrį į mus visus: "Jeigu nori masių simpatijos, papasakok jiems naiviausius ir kvailiausius dalykus". Šio požiūrio  autorius? Adolfas Hitleris.

 

Pastarasis šalia savęs turėjo propagandos ministrą Gebelsą, o šiandieniniai mūsų politikai ciniškai besinaudojantys  kankinamu vaiku - TV3 ir  „tiesos“ laidas „Akistata“ ir  „Paskutinė instancija“.  Tos laidos vadinamos nuomonių laida, nors juose vyrauja tik viena nuomonė ir tikslas: kaip sunaikinti niekuo nenusikaltusią motiną ir kuo ilgiau namų kalėjime išlaikyti  uždarytą svetimą vaiką. Vardan reitingų. Tai laidos, kurios nieko su etiška žiniasklaida bendro neturi. Ir tokios laidos po pirmos transliacijos Švedijoj būtų ne tik uždraustos, bet jų prodiuseriai būtų  patraukti teisminėm atsakomybėn už neapykantos kurstymą ir  šmeižtą.

 

Tad kaip atsitiko, kad vienos sąžiningiausios tautos pasaulyje – Švedijos televizijos verslo bendrovė MTG AB turinti savo dukterines TV bendroves 30 pasaulio šalių tame tarpe Skandinavijoje ir Baltijos valstybėse TV -3, Lietuvoje elgiasi taip,  lyg apie etišką žiniasklaidą nieko nebuvo girdėjusi? Pristatydamas savo filosofiją, šis didžiulis TV koncernas teigia puikiai suvokiantis, kad laidų transliavimą seka atsakomybė. Jie klausia: „Ar mes remiamės vietiniais įstatymais? Ar mes apsaugome mažamečius nuo netinkamo tūrinio? Kaip mums išlikti atsakingais greitai kintančiame žiniasklaidos  pasaulyje?“.   Na, žinau tik vieną būdą – taikyti savo žurnalistams ir prodiuseriams etiškos žiniasklaidos normas. Tokias pačias, kokias jie taiko Skandinavijoje. Lietuvoje MTG AB tų normų nesilaiko. Jau du kartus  TV3 buvo apkaltinta netišku elgesiu  ir du kartus pralaimėjo teismus.  Neetiškos televizijos vardą gavusi televizija pažeidė (LŽLEK) Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą.


Tų MTG  AB deklaruojamų etinių standartų  eilinėje TV3 laidoje „Paskutinė instancija“ nesurasite nei kvapo. Į savo balsą ir povyzą įsimylėjusi laidos vedėja laidos anonse prisiima sau Kalio Blumkvisto,  prokuroro ir teisėjo vaidmenį. Taip sakant trys viename už tą pačią kainą. Lyg savaime aiškų dalyką ji prižada žiūrovui jau šimtąjį kartą  „pagaliau ir galutinai“ parodyti, kas nuskriaudė vaiką. Kaip? „Atskleidžiant“ kas finansuoja L. Stankūnaitės gynybą. Tai gal „kovotoja už tiesą“ Kalė Blumkvistė atskleis, kas finansuoja ją pačią, N. Venckienę, visus Klonio gatvės veikėjus, violetinį judėjimą  ir ten pasirodančius  artistus?

 

Gal atskleis triuką, kaip „antisisteminis“ violetinis judėjimas staiga tapo visokeriopai remiamu sistemos nuo prezidentės iki Socialinės apsaugos ir darbo ministro D.  Jankausko bei generalinio komisaro S.  Skvernelio?  Juk objektyvumas, balansuota informacija yra MTG AB ir TV3 viešai deklaruojama politika ir filosofija.  Ar man tik pasirodė?

 

Štai pasekmės tokios „žurnalistikos“. Pasak Garliavos klinikos savininkės daktarės Astos Šileikienės,  bendravusios su laidos „Akistata“ „žurnalistais“: „(...) ir išeidami Akistatos'' žurnalistė su operatoriumi kalbėjo: ,, Nepavyko mums jos išprovokuoti''.   Mačiau aš tą baisią laidą. Ir supratau, kaip pas mus viskas sukuriama ir pateikiama.  Pradėjau nuo to įvykio sekti žinias, laidas, spaudą... Nes iki įvykių mano klinikoje  neskaičiau nei laikraščių, nei nežiūrėjau TV. Gyvenau kitame pasaulyje, todėl šventai tikėjau, kad kiekvienas savo kaimelyje gali keisti ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį. Kurti  pasaulį geresnį. Todėl ar galite suprasti, kaip būna sunku, kuomet dingsta tikėjimas, kuomet dingsta TIKĖJIMAS mano Tėvyne, dingsta tikėjimas sistema, teisingumu. Beje, po įvykių  klinikoje pacientų padaugėjo. Nors daug kas prognozavo, kad aš subankrutuosiu.“.

 

Akivaizdu, kad TV 3 nesugeba  arba nenori parodyti politikų cinizmą. Pavyzdžiui,  visos Seime reziduojančios (!) partijos  nusprendė neprotestuoti prieš N. Venckienės  atsisakymą vykdyti teismo sprendimą.. Tų partijų nuostata yra tokia: „Nesipyksime su prezidente  prieš rinkimus. Mums reikalinga jos parama“. Šis teiginys ne iš piršto laužtas. Kalbėjausi su atskirais politikais. Mat jeigu Seimo pozicija su opozicija nuspręstų griežtai atsakingų institucijų pareikalauti atsakomybės už  teismo sprendimų nevykdymą, jiems visų pirma  tektų kreiptis į Konstitucinį Teismą prašant išaiškinimo ar prezidentė Dalia Grybauskaitė nėra nepažeidusi Lietuvos  Konstitucijos 29 straipsnį.

 

Ar kas nors supranta  tų partijų  neoficialaus susitarimo argumentą? Juk jis dvelkia pusprotybe. Ir visišku cinizmu. Visų pirma neįsivaizduoju, kaip demokratinėje visuomenėje prezidentas galėtų viešai remti vieną ar kitą partiją rinkimuose. Visų antra, negi dabar prezidentė rems visas partijas vien tik dėl to, kad anos nenori su ja pyktis? Bet kuriuo atveju, jeigu tose partijose yra nors vienas padorus politikas, tai neprotestuodamas jis arba ji tampa nusikaltimo bendrininku. Kaip ir pati prezidentė, žinoma. Kaip teisingai pastebėjo Dr. Karolis Jovaišas, MRU Teisės fakulteto docentas, už teismo sprendimo  nevykdymą gresią bausmė.

 

O už skatinimą nepaklusti  įstatymui ar teismo sprendimui? Jau girdėjome  Seimo pirmininkę, konservatorę  Ireną Degutienę, pakraupinusią sąžiningus bendrapiliečius siūlymu motinai atsisakyti nuosavo vaiko. Girdime ir  jau su dvasiomis,  matyt, besišnekantį europarlamentarą Vytautą Landsbergį, bei nuo jo neatsiliekantį socialdemokratą Algirdą Butkevičių pastoviai vizginantį uodegą prieš prezidentę, kad ne duok Dieve, V. Uspaskicho nepaskirtu premjeru ir taip toliau. Jie   savo neveiklumu arba atvirais pasisakymais skatina teismo sprendimo nevykdymą. Ir jau žinome kokiais tikslais. Lrytas.lt žurnalistas Mindaugas Katilius  detaliai  tuos tikslus atskleidė. 

 

Taigi, tenka eilinį kartą paverkšlenti apie tragiškai cinišką politikų ir net Švedijos žiniasklaidos koncerno  MTG AB TV3 Lietuvoje  nešventą sąjungą vardan hitleriškos išminties dalijamų dividendų: vieniems vieta Seime, kitiems – krūva pajamų iš reklamos.

 

Man, netikinčiam,  nieko nebelieka, kaip pacituoti Jėzų Kristų:  „O Jeruzale Jeruzale! Miestas žudantis  pranašus ir užmušantis  akmenimis tuos, kurie pas tave siųsti. Kaip dažnai tenka man  surinkti tavo vaikus, kaip višta surenka savo viščiukus po sparnais, o tu nenorėjai!“.  Kas galėjo pagalvoti, kad pradėsiu cituoti NT Matas 23:27?  Gal todėl,  kad į tai, ką skelbia  LRK II: 29  jau niekas nebekreipia dėmesio?

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Dear, Bro.My Uncles who has recently paessd away was in this lodge, I wanted to follow his foot-steps and join this lodge, if you could inform me how I could do so that would be delightfull, please contact me via email. Thankyou.John

  Publikavo Serdar, 2013 liepos mėn. 13 d. 08:12 (prieš 7 metus)

 • Shiukshle

  Publikavo R, 2012 birželio mėn. 05 d. 19:59 (prieš 8 metus)

 • Ačiū už straipsnį .

  Publikavo Vytautas Usas, 2012 gegužės mėn. 13 d. 18:52 (prieš 8 metus)

 • Puikus straipsnis. Aciu, kad palaikote vargse mama. Mes atvirai ta daryti bijome juk, tai paremiam pinigeliais, ar geru zodziu. Aciu

  Publikavo is Telsiu padanges, 2012 gegužės mėn. 13 d. 14:08 (prieš 8 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2020 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design