Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Prašymas Kalėdų Seneliui

Prašymas Kalėdų Seneliui

Paskelbta 2016 gruodžio mėn. 19 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

„Darną tiek individualiame – žmogiškajame lygmenyje, tiek visuomenės, valstybės ar atskiros ūkinės veiklos srityje mes matome kaip tikslą, kurį turime pasiekti. Darnią Lietuvą kurti mes siūlome penkiais lygmenimis – darnus žmogus, darni visuomenė, darnus švietimas ir kultūra, darni ekonomika bei darnus valstybės valdymas“, skelbia Ramūno Karbauskio postulatas tautai. Valstybės lygmenyje darnos siekiama, pasirodo, per apynasrį žodžio laisvei. Ar norima, einant Jaroslawo Kaczynskio lenkišku keliu, užlipti ant grėblio?

Ką į tai atsako vienas iš žodžio laisvės garantų, demokratinės valstybės premjeras Saulius Skvernelis? Tas pats, pasirašantis po R. Karbauskio „darnos filosofija“. Premjeras teigia nematantis jokios grėsmės dėl Seimo priimto Civilinio kodekso nuostatų, reglamentuojančių asmens garbės ir orumo gynimą. Nemato? Tai siūlau premjerui pasižiūrėti, kas vyksta jau kelinta diena Lenkijos gatvėse. Ar tai jis ir jo vadas vadina darna valstybės lygmenyje?

Lenkijos visuomenėje vienas po kito štampuojami „visuomenės pasikeitimo į gerą pusę“ projektai tik sukelia nerimą. Turiu omenyje mąstančios visuomenės dalies nerimą. Nes nemąstanti dalis ir Lietuvoje, apie 31,5 proc. („Vilmorus“, 2016-ųjų gruodis), alpsta dėl mūsų vyriausybės. Matyt, nežino, kad šalį per valandą palieka penki lietuviai. Taip, per anksti matyti visą darnios filosofijos žąlą visuomenei, nepraėjus nei 100 dienų, bet geriau skambinti varpais dabar, o ne mosikuoti kumščiais, kai žąla padaryta.

Tačiau Teisingumo ministerijos Civilinio kodekso priežiūros komitetas varpais neskambino. Nors, anot Vilniaus universiteto profesoriaus, civilinės teisės eksperto Valentino Mikelėno, komitetas turėjo vertinti Civilinio kodekso pataisas. O kaip Teisingumo ministerija galėjo vertinti CK pataisų žalą ir grėsmę laisvai visuomenei, jeigu buvęs ministras Juozas Bernatonis slėpė savo pavaldinių nusikaltimus? Štai ir naujoji ministrė profesorė Milda Vainiutė, apsistačiusi buvusios vyriausybės kadrais, į elementarų klausimą kol kas atsako vien nesuprantamais sapaliojimais. Šiek tiek parafrazavus Biblijos kalbos manierą tema „Sakau tau, iš tiesų sakau tau...“, telieka pasakyti: „Sakau tau, iš tiesų sakau tau, kad aukštasis išsilavinimas Lietuvoje nuo durnumo neapsaugo“.

                                                                    Tęsinys alfa.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design