Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Prezidentas Nausėda stumia demokratiją į „geros moralės“ bedugnę

Prezidentas Nausėda stumia demokratiją į „geros moralės“ bedugnę

Paskelbta 2020 liepos mėn. 15 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymą „Dėl Lukiškių aikštės statuso...“, nors įstatymas savo turiniu pervažiuoja Lietuvos Konstituciją, savivaldos autonomiją. Atsisveikiname su teisine valstybe? Dar daugiau: šis įstatymas yra rasistinis. Prezidentas, tik ką kalbėjęs apie Lietuvos politikų pasiektą dugną, pats jį pramušė taip stumdamas Lietuvos demokratiją tiesiai į amoralumo bedugnę.

Įstatymas teigia, kad aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei. Nors prezidentas ir pasirašė šį įstatymą, bet tuo pačiu suka uodegą - nori įtikti ir oponentams: „Seime jis [įstatymas] buvo svarstomas skubos tvarka, tokiu būdu dar labiau apribojus galimybes suinteresuotiems asmenims ir institucijoms pateikti savo nuomones ir vertinimus. Istorinė atmintis – neatsiejama kultūros dalis, tai yra nacionalinė Tautos vertybė. Todėl tiek Seimo, tiek kitų institucijų sprendimai negali būti priimami vienašališkai primetant istorinės atminties įprasminimo formas ir būdus“. Žinia, įtikti visiems - misija neįmanoma. Tik kai kurios nepadorios profesijos darbuotojai tai sugeba. Prezidentas, viena vertus, sumala įstatymą į miltus.

Kita vertus, pasirašydamas nepilnavertį, Lietuvai gėdą darantį įstatymą, jis akivaizdžiai remia dešinįjį kančios naratyvą ir aikštės įpaminklinimo argumentaciją nesvarbu, kad tik prieš sekundę jį griežtai sukritikuoja. Deja, tai ne pirmas ir turbūt ne paskutinis kartas, kai prezidentas demonstruoja savo dviveidiškumą. Pavyzdžių pakanka: neteisėtai prie Vrublevskio bibliotekos sienos prikalta garbės lenta J. Noreikai, karbauskininkų ministro J. Narkevič skandalai dėl premjero kelio, finansiniai išsidirbinėjimai ir jo mistinė neliečiamybė. Kalbant apie paskutinį prezidento „siurprizą demokratijai“ – įstatymo dėl Lukiškių aikštės pasirašymą, stebina tragiškai primityvi šio pritarimo argumentacija. Girdi, šis per dvi minutes sukurptas įstatymas (nurodantis kaip ir kokioje dvasioje „vadovaujantis gera morale“ turi elgtis demokratinės Lietuvos pilietis Lukiškių aikštėje) yra geriau negu nieko. Skandinavų ministrai taip pat nėra šventi, bet tokio pigaus išsisukinėjimo triuko jie tiesiog nesugalvotų. Jų politinė kultūra tokio išsidirbinėjimo neleistų. Mat jie piliečių nelaiko kvailiais, kuriems galima prastumti bet kokią demagoginę nesąmonę nė nemirktelėjus.

Grįžkime prie įstatymo. Kas norima nurodymu įstatyme „neprieštarauti gerai moralei“ pasakyti? Būtų suprantama, jeigu apie gerą moralę kalbėtų šventikai. Bet kai apie „gerą moralę“ įstatyme kalba dvi dešiniosios politinės partijos LVŽS ir TS-LKD ir joms antrina „visiems geras“ prezidentas, verta sunerimti. Moralės juk yra visokios. Pavyzdžiui, Irane „gera moralė“ leidžia karti homoseksualus ant miesto stulpų. Fašistinė „gera moralė“ leidžia žudyti žydus, romus, homoseksualus, neįgalius. Komunistinė „gera moralė“ skatina brolį išduoti brolį, sūnų tėvą, dukrą – motiną. Tautininkų „gera moralė“ leido išduoti visą Lietuvos valstybę tai sovietams, tai naciams. Yra ir socialdemokratinė moralė, tai - solidarumas, pagarba kitokiam, kategoriškas NE! komunistams ir fašistams, nacionalistams bei šovinistams. Tik kažkodėl LSDP stovi šalia ir tyliai sau lūkuriuoja. Sako, kad su prezidentu viskas tvarkoje.

Beje, kas galėjo pagalvoti, kad, apsimetę kairiaisiais, LVŽS oportunistai įsimylėjusiomis akimis suguls į vieną politinę lovą su jų taip „nekenčiamais“ konservatoriais, parėmusiais demokratiją diskredituojantį įstatymą? Maniau, kad konservatoriai yra ištikimi savo žmonoms, bet pasirodo – klydau. Juk ko nepadarai vardan valdžios? Tampi net gatviniu dešiniųjų radikalu. Todėl ir krinta pasitikėjimas TS-LKD, ką ir rodo naujausi tyrimai. Lietuviai nemėgsta radikalų. Tai patvirtina visi iki vieno buvę rinkimai Lietuvoje. Šiuo metu tik dėl prezidento ir karbauskininkų bei konservatorių akivaizdžios paramos grupelei paraštinių dešiniųjų radikalų pastarieji Seime įgauna neproporcingą įtaką. Maga turėti valdžią bet kokia amoralia kaina. Bernatoniai (LSDDDDDPPP ar kaip jie ten vadinasi) kaip tik už tokią politinę prostituciją sumokėjo aukščiausią kainą. Kas sekantis?

                                                                                        Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design