Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Prezidentei mėginęs įgelti A. Vinokuras sulaukė įspėjimo

Prezidentei mėginęs įgelti A. Vinokuras sulaukė įspėjimo

Paskelbta 2013 sausio mėn. 21 d. | 0 koment.

Žymės: , ,

Nuotrauka S. Bagdonavičius

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos nutarimas dėl mano komentaro "Dalia Grybauskaitė yra  "..." ir dvasinė (bet nekompetentinga) politinė "...".  Ką gi,  nutarimas sugebėjo atsižvelgti į konteksto rimtumą ir šiuo atveju į viešo intereso ginimo svarbą.  Riba tarp žodžio laisvės ir beribės žodžio laisvės išties yra plona.

 

Ši informacija yra iš  BNS ir lrytas.lt

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nusprendė dėl naudojamos leksikos įspėti apžvalgininką Arkadijų Vinokurą, internete išvadinusį prezidentę Dalią Grybauskaitę „frigidiška sterva“ ir „dvasine politine prostitute“.

„Balsuota už tai, kad būtų parašytas laiškas-įspėjimas dėl naudojamos leksikos“, - BNS sakė komisijos pirmininko padėjėja Egidija Leveikaitė.

Pasak komisijos pirmininko pavaduotojos Ingos Abramavičiūtės, pažeidimas šiuo atveju nenustatytas, A. Vinokurui paaiškinama apie žodžio laisvės ribų peržengimą.

„Buvo nuspręsta parašyti jam įspėjimą - laišką, daugiau paaiškinamojo pobūdžio, kad riba tarp žodžio laisvės ir jos peržengimo yra labai plona, ir šiuo atveju komisija nusprendė pažeidimo nekonstatuoti, o būtent išaiškinti, kad tam tikrais atvejais skaitant vien tik frazę, tai būtų galima traktuoti kaip žodžio laisvės ribų peržengimą, į kurį apeliavo A. Vinokuras“, - BNS sakė ji.

Komisija klausimą dėl publikacijos interneto portale vinokuras.lt nusprendė svarstyti gavusi Buitinių vartotojų sąjungos prezidento Antano Miškinio skundą.

Jis paprašė įvertinti publikaciją „Dalia Grybauskaitė yra frigidiška sterva ir dvasinė (bet nekompetetinga) politinė prostitutė“, teigdamas, kad tai yra viešas valstybės vadovo įžeidimas.

Pats A. Vinokuras yra teigęs tokią leksiką pasirinkęs sąmoningai kaip atsaką į prezidentės „kalbėjimo politiką“.

„Menininkas turi tik vieną ginklą kovoje su absurdu,- farsą, karikatūrą, siurealizmą taip pat ir kalbėjime. Tą ir padariau. (...) Mano įsitikinimu, negalima jokiais būdais viešai vadinti bet ką bet kaip.

Mano mintys tinklaraštyje ir yra tokio D. Grybauskaitės toleruojamo kalbėjimo pavyzdys. Puikiai suvokdamas tokio kalbėjimo galimas teisines pasekmes, šiuo atveju ištempiau žodžio laisvę iki kraštutinumo“, - savo teiginių motyvus yra aiškinęs pats A. Vinokuras.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2020 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design