Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Putino svajonė, kuri „и хочется, и колется“

Putino svajonė, kuri „и хочется, и колется“

Paskelbta 2022 vasario mėn. 17 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

V. Putinas, regis, nori palikti kruviną pėdsaką Rusijos ir pasaulio istorijoje. Rusijos tragedija yra tūkstantmetė priespauda, kuri be kelių išimčių, vis gimdo Rusijos valdytojus - kriminalinius nusikaltėlius. Matyt kitaip ši iškankinta tauta neužprogramuota. Bent jau kol kas V. Putinas nuo scenos taikiai išeiti negali, nes Ukraina jam yra jo vyriškumo ir absoliučios valdžios simbolis. Nors vis tikina, kad pulti nesiruošia.

Šis jo charakterio bruožas atsispindi jo šiandienos užsienio politikoje. Kriminalinis mentalitetas kužda tik du būdus pergalei pasiekti: nuogą galią ir šantažą. Ar keldamas neįmanomus reikalavimus Vakarų demokratinei civilizacijai klauptis, jis ir jo režimas buvo numatę išgirsti kategorišką ne? Sprendžiant iš jo reakcijos į JAV primestą gumos tempimo diplomatiją su kuria jis staigiai susitaikė, - ne, nors teigė, kad į tokią diplomatiją nesileis. Ar tas „ne“ sustabdys nuo puolimo sužinosime, kai pamatysime. Akivaizdu, kad planas pradėti Ukrainos invaziją imant ją dalimis, jau senai ant stalo. Todėl jis turi parodyti jog nejuokauja toliau telkdamas karines pajėgas prie Ukrainos sienų ir Baltarusijoje.

Regis, V. Putinas visa savo siela nori, kad Vakarai juo patikėtų, jog jo sukurpta krizė yra rimta ir nepaklusus, gresia apokalipsė. Sakau, kad buvo apsisprendęs, tačiau viena, įsivaizduotinos priešo reakcijos, kita - su jomis susidurti gyvai. O gyvai gavosi taip, kaip jis ir jo aplinka net nesapnavo.

Pasirodė, kad Vakarai netik vieningi, bet JAV ir kai kurie NATO nariai bei rėmėjai numoję ranka į Putino grasinimus, ėmėsi tiekti karinę pagalbą Ukrainai. Dar daugiau: JAV siunčia karines pajėgas, nors ir simboliškas, prie pietinių ir rytinių NATO sienų, žadėdama, Rusijai užpuolus Ukrainą, atsiųsti dar kelias amerikiečių brigadas. Jų pagrįstai laukia Baltijos valstybėse. Kodėl delsiama? Matyt, kad „be reikalo“ neerzinti. O gal mano, kad V. Putinas Lietuvos nepuls dėl čia dislokuotų Vokietijos pajėgų?

Politinis V. Putino šantažas, pirmoje jo stadijoje, patyrė fiasko. Savo nerealiais reikalavimais, kurių niekas nepatenkino, jis galutinai įvarė save į kampą. Kokie ženklai tai patvirtina? Rusija pagrasino sustabdyti Europai dujų tiekimą. Tai yra pasielgė visiškai kitaip, nei įsivaizdavo Vokietija, mokėdama V. Putino režimui milijardus idant išvengti panašaus grasinimo. Taip pat V. Putinas jau grasina branduoliniu karu.

Taigi, V. Putinas, neturėdamas kur trauktis, visgi pagrasino nutraukti dujų tiekimą. Kas tai, jeigu ne visiška panika? Prarasti 40 proc. pajamų iš dujų eksporto, itin svarbias pajamas Rusijos ekonomikai, prarasti pasitikėjimo likučius, apgavus saviaapgaulei nusiteikusią Vokietiją – panika, ponai, panika. Reiškia, kad V. Putinas nebeturi kuo šantažuoti Vakarus. Rusija lieka, kaip toje rusiškoje pasakoje, prie supleišėjusios geldos.

Ir štai kodėl V. Putinas turi pradėti karą nesvarbu galimų sunkiausių sankcijų jo režimui ir Rusijos ekonomikai. Kaip sakė prieš kelias dienas Rusijos ambasadorius V. Tatarinsevas Švedijoje: „Mums nusispjauti į jūsų sankcijas“. O ir nesvarbu garsių Rusijos generolų perspėjimo dėl „beprotiško karo“ prieš Ukrainą. Buvęs daugiametis Rusijos generalinio štabo generolas pulkininkas Leonidas Ivašovas, taip pat Rusijos rezervo karininkų organizacijos pirmininkas : „Putinas taip pavargo nuo Rusijos, kad nori ją sunaikinti“, ir „Putino laukia Haga arba kiti teismai“. Tačiau, banditas kitaip negali, kol mano turįs dar kiek parako. Ar karas, jeigu įvyks, bus atviras, ar per savas „respublikas“ Donbase joms prašant jas apginti, ar kitokia forma, ar karas bus „tik mažas“, jam nebeturi reikšmės.

Regis, JAV prezidentas Bidenas ne šiaip sau nusikalbėjo sakydamas, kad dėl mažo karo bus ir mažos sankcijos. Matyt įsivaizdavęs, jog šitaip padėsiantis Putinui išgelbėti savo veidą, patenkinti jo norą suvaidinti nenugalimo Vladimiro vaidmenį. Ar kraujo pėdsakas po „mažo karo“ pateks į Rusijos istoriją?

Viena tiesa, tačiau vis ryškėja: ar pradės, ar nepradės V. Putino režimas puolimą prieš Ukrainą, JAV abiem atvejais išliks šio šachmatų žaidimo laimėtoja. Kaip? Ukraina, dėl to niekas neabejoja, Rusijai užpuolus, taps tikra mirties ir lėšų čiulpimo pelkė daugeliui metų. Be to, jeigu sankcijos Rusijai tikrai kandžios, kaip grasina JAV, Rusija patirs tai, ką patyrė Iranas. O jeigu Rusijos režimas blefavo ir jis atsitrauks, jis taps pajuokos objektu. Bet šioje vietoje svarbiausias klausimas yra, ar Putinas tiki Vakarų ekonominių sankcijų griežtumu? 

                                                                                     Tęsinys delfi.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design