Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Reitingai, partijos ir valstietiškas pragmatizmas

Reitingai, partijos ir valstietiškas pragmatizmas

Paskelbta 2016 balandžio mėn. 5 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Už skandalus, kurių rezultatas pasitikėjimo praradimas, reikia mokėti. Ir ta kaina yra proporcinga skandalo dydžiui. Pavyzdžiui, niekam tikęs socialdemokratų flirtas su S.Skverneliu, neapgalvoti premjero pareiškimai dėl P.Gylio ir kita.

Kaina? Kritimas nuo kadaise 27,5 proc. pasitikėjimo visuomenėje iki 19 proc. šiandien. Už pasitikėjimą partija ar politiku praradimą mokama didžiausia kaina. Regis, LSDP vadovybė pradeda, bent kol kas intuityviai, tai suprasti. Todėl ir pasakyta ne odiozinei figūrai P. Gyliui. Gera sunkios kelionės į pasitikėjimo partijai atkūrimo pradžia?

Jau kelis metus kalbu, kad visuomenei nepakanka vien tik teigiamų buhalterinių, valstybės saugumo, ar socialinių problemų sprendimų. Aukščiausiu prioritetu turi išlikti pasitikėjimo partijomis palaikymas.

Rimta problema tampa visuomenės pasitikėjimo partijomis, kaip demokratiją bei skaidrią socialinę politiką ginančiomis institucijomis, praradimas. Tada labai greitai pasiduodama primityvių, autoritarinių svieto gelbėtojų įtakai. Todėl logiška, kad ypač socialdemokratai, deklaruojantys solidarumą, šūkį „Svarbiausia žmogus!“, baudžiami tos visuomenės skaudžiausiai. Kitaip būti negalėjo.

Viena rimčiausių problemų su Lietuvos politinėmis partijomis yra jų negebėjimas suvokti politinės komunikacijos reikšmės. Painiojama su viešaisiais ryšiais, bet taip nėra. Partijos, įklimpusios į skandalus nepotizmo kontekste (kitaip Lietuvoje nebūna), nesuvokia, kad skandalų gesinimas reikalauja aukų ant pasitikėjimo partija aukuro.

Konkrečių aukų, nes vien tik į kalbas tema „mus puola“, arba „atsiprašau, klydau“ niekas nebekreipia dėmesio. Norėdamos atgaivinti pasitikėjimą partija, tai yra pasukti simpatijų partijai kreivę į viršų, jos turi aukoti asmenines simpatijas, asmeninius raiščius su partija vis įveliančiais į skandalus veikėjais. Tokiu atveju būtina įprasminti skausmingą „Nulis tolerancijos švogerizmui“ politiką. Tai reiškia, kad būtina veiksmais reaguoti net į menkiausius politinės etikos pažeidimus. Tik tokiais konkrečiais veiksmais galima gesinti skandalus ir tikėtis visuomenės atleidimo. 

Tęsinys lrytas.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design