Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Stankūnaitė nėra kalta. Kaltas Venckų klanas?

Stankūnaitė nėra kalta. Kaltas Venckų klanas?

Paskelbta 2011 lapkričio mėn. 10 d. | 7 koment.

Žymės: , , , ,

Tai, kas rutuliuojasi šiomis dienomis prieš mūsų akis Kriminalinėje policijoje ir Policijos departamente, yra Garliavos „pedofilų bylos“ logiškos atomazgos pabaiga. Aiškėja vaizdas ir kyla bei stiprėja pagrįsti įtarimai, kad ši „byla“ buvo sukurpta Venckų klano. Galimai net su užnugariu Kriminalinėje policijoje ir Policijos departamente. Ar toks du kartus teisto ir, regis, teisėsaugai vėl įkliuvusio „liudytojo“ pareiškimas įrodomas? Tyrimas atsakys.

 

Kol viskas akivaizdžiai neaišku, nežinia, ar „liudininkas“ yra liudininkas ir ar tikrai paliko savo informaciją policijai raštu. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas, antraip nei informatorius, dievagojasi pastarojo niekada nėra matęs. Kuris iš jų meluoja? Ir kodėl pastarasis tylėjo dvejus metus? Todėl kolegoms Virginijui Gaiveniui ir Laimai Lavaste nederėjo pateikti gautos informacijos kaip skandalo, skandalingai.

 

Atvirkščiai, tokia informacija turėjo būti pateikta santūriai, racionalaus klausimo ir skeptiškumo rėmuose. Labai jau daug „jeigu“ šioje medžiagoje. Bent kelios žiniasklaidos priemonės turėtų vengti šioje byloje bulvariškumo.

 

Tačiau ten, kur yra žinoma, reikia kalbėti griežtai. Pavyzdžiui, žinoma, kad NIEKUO DĖTA Laimutė Stankūnaitė, mylinti savo dukrelę jauna moteris, buvo paversta blogio įsikūnijimu. Jai sukurptas raganos įvaizdis toks galingas, kad net nevykdomi teismo sprendimai grąžinti jai dukrelę, t. y. teismas, ją visiškai išteisinęs, automatiškai turėjo grąžinti jai dukrą. Bet kelią pastojo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pamenate? Prezidentė spjovė į veidą Teisėjų garbės teismui ir atsisakė atleisti „teisėją“ N. Venckienę iš teisėjo pareigų. Nors teisėjo vardą subjaurojo. Mat tokia sankcija, pasak prezidentės, neadekvati. Ar aš klystu? Ne.

Kad „byla“ sukurpta, neklydau jau 2010 metų rugsėjo 17 dieną. Mat tą dieną parašiau straipsnį „Bliūkšta Garliavos „tiesa“. Į straipsnį atsiliepė apie du su puse tūkstančio komentatorių. Dauguma keikė. O ką parašiau? Straipsnyje kalbėjau, be kita ko, apie versijas, nes tuo metu buvo madinga jas kurti.

 

Pacituosiu: „Leisiu sau pažaisti kita versija, analogiškai, kaip vienintele galima. Taigi, teisėja N. Venckienė sugalvoja velnišką planą, kuriam galėtų pavydėti geriausi pasaulio detektyvų rašytojai. Priežastis? N. Venckienė su kolega teisėju J. Furmanavičiumi nepasidalijo kyšiu. Tai – „faktas“. „Visi juk žino“, kad teisėjų klanas korumpuotas nuo galvos iki kojų. Primenu, istorijos „herojė“ šiam „klanui“ taip pat priklauso. Norėdama atkeršyti, N. Venckienė apkaltina J. Furmanavičių prievartavus D. Kedžio dukrą. Ji ant J. Furmanavičiaus užsiundo su tikrove susipykusį savo brolį. Daug nereikia, nes D. Kedys pats turi kam keršyti – jis buvo priverstas atiduoti savo dukrą „kažkokiai kekšei“ L. Stankūnaitei, jo paties anksčiau suviliotai ir pamestai. Jo lietuviškai-garliaviškai vyriška savigarba niekaip negalėjo su tuo susitaikyti.“

 

Tokia lyg ir beprotiška versija. Ką norėjau šia savo versija pasakyti? Pirma, kad D. Kedys nebuvo subjaurotas intelekto. Todėl N. Venckienė galimai viską žinojo. Ir galimai darė įtaką. N. Venckienė juk visai Lietuvai žodžiu ir raštu aiškina, kokie jie buvo artimi. Jeigu taip buvo, ji ir jos šeima negalėjo nežinoti, ką nuveikė jos brolis ar kur jis slapstėsi.

 

Antra, D. Kedys, pasak ekspertų, naudojo visokias narkotinio pobūdžio tabletes. Vadinasi, jis buvo stipriai paveikiamas. Todėl istorija apie neva prievartaujamą dukrą negalėjo nesuveikti. Mat nors N. Venckienė, puikiai žinodama, kad mergaitė nebuvo prievartaujama, juodu ant balto tų metų žiniasklaidoje kaip tik pati teigė visai atvirkščiai, t. y. kad mergaitė buvo prievartaujama „ne vieną kartą“. Bet pareikalavus atvesti mergaitę medicininei ekspertizei, iki šiol ji nedrįsta to padaryti. Todėl išsisukinėja lyg žaltys. O teismas taip elgtis jai leidžia.

 

Ir trečia: versija, kad „L. Stankūnaitė ir jos aplinka kalta“ N. Venckienės ir Co buvo ir yra stumiama visa jėga jau dvejus metus. Kokiu tikslu? Kad nukreiptų dėmesį nuo savęs pačios ir savo šeimos.

 

Galiausiai mano versiją apie N. Venckienės manipuliaciją savo broliu galimai patvirtina ir policijos informatoriumi LNK žurnalistui Virginijui Gaiveniui prisistatęs vyras. Jis sakė, kad jis bendravo su D. Kedžiu, žinojo apie jo ruošiamą susidorojimą, ir pastarasis esą jam sakė, kad „Neringa pasakė, kad tu šaudai ne žmones, o šaudai velnius, velnius“. Ar komentarų reikia? Jeigu tai galima įrodyti, ne. Tačiau toks galimas pareiškimas organiškai įsipaišo į N. Venckienės psichologinį braižą, kurį žinome iš jos, savo kolegų ir kitų žmonių gatviniu žargonu apibūdinimo savo kompiuteryje.

 

Tai, kad aukšti Kriminalinės policijos biuro ir Policijos departamento pareigūnai, pasak informatoriaus ir D. Kedžio „bendro“, buvo jo informuoti apie būsimas žudynes, nesiėmė jokių priemonių, o po žudynių, esą turėję informaciją, nepateikė jos prokurorams, toks elgesys būtų iš juodo fantastikos pasaulio. Kai policijos generalinis komisaras S. Skvernelis sakė, kad „Kriminalinėje policijoje yra problemų, kurias ši situacija apnuogino. Kriminalinėje policijoje nusimato didelės permainos“, galima pagalvoti, kad anksčiau niekas nieko šiose institucijose apie jokias problemas nieko nežinojo. Dabar sužinojome. Nuostabu! Ką gi, geriau vėliau negu niekad.

 

Į dar dviprasmiškesnę padėtį patenka pati prezidentė Dalia Grybauskaitė, pigiais populistiniais sumetimais stojusi mūru už N. Venckienę. Jeigu Generalinė prokuratūra išties paskirs visas pajėgas D. Kedžio bylai sąžiningai išnarplioti (suimti du įtariamieji), jau dabar aišku, kad Kedžių klano vaidmuo šioje tragedijoje turėtų būti atskleistas visu „gražumu“. Jeigu taip atsitiks, žinosime, ar generalinis prokuroras tikrai nėra už virvelių traukoma prezidentės marionetė. Dabar pats laikas tai įrodyti. Į alfa.lt klausimą, ar N. Venckienė bus apklausta, generalinis prokuroras atsakė teigiamai. Tai – gera pradžia.

 

Straipsnis publikuotas alfa.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • sitas tipas yra ne kas kita kaip intrigu kurstytojas, kas jam isvis leidzia islisti i infomedia eteri komentuoti nereikia...

  Publikavo nu kliedesiai kazkokie, 2013 rugpjūčio mėn. 28 d. 18:32 (prieš 11 metus)

 • Net ir tu Arkadijau rasai straipsni , o jau nesamoningai bet nori kad tavo tiesa butu. Dziaugiesi kad rasei jau 2010 metais.
  baikit tempti koldra i savo puse, juk svarbu yra suzinoti tiesa.

  Publikavo Marija, 2013 birželio mėn. 19 d. 19:21 (prieš 11 metus)

 • Autoriau, neispruses, pigiu apsakymu kurejau, jei bent nebijai zmoniu apgaudineti, tai bent pabijok Dievo smeizti nekaltus zmones! Zemas lygis, geda tau vadintis Zmogumi.

  Publikavo mergina, 2012 spalio mėn. 15 d. 21:35 (prieš 12 metus)

 • Ir aš užklydau atsitiktinai, bet tokius nusišnekėjimus kraupu skaityti. Kliedesiai. Kaip Žemė tokius žmones nešioja. Aš jokiai pusei nepriklausau, aš tiesiog kraupstu nuo mūsų Valstybės bejėgiškumo, prievartos prieš niekuo nekaltą vaiką ir kitų baisių dalykų... Kada išmuš atpildo valanda prievartautojams ir jiems prijaučiantiems?

  Publikavo ..., 2012 gegužės mėn. 24 d. 11:53 (prieš 12 metus)

 • Uzklydau cia atsitiktinai, bet labai dziaugiuosi, nes parasyta tokia nuomone, kokia esu susidariusi apie gralkiavos situaciaj ir as. Super!

  Publikavo Saule, 2012 gegužės mėn. 19 d. 01:40 (prieš 12 metus)

 • Manau kaltas čia Vinokuras, ir dėl Kedžio, ir dėl Kalantos.

  Publikavo aš, 2012 gegužės mėn. 02 d. 11:34 (prieš 12 metus)

 • Na ir šlamštas. Tikiuosi, kad daugiau be manęs, į šį puslapį atsitiktinai užklydusios, komentarų nerašys niekas. Ir neverta, nes čia pateikiamas sveiku protu nesuvokiamas, paranojiškų kliedesių arba akivaizdžių užsakovų inspiruotas "intelekto nesužaloto" (kaip įvardina kitus) autoriaus kliedesys. Nepagarba.

  Publikavo ULTRAVIOLET:), 2012 sausio mėn. 23 d. 17:58 (prieš 12 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design