Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Tarptautinė teisė nedraudžia gintis, Kęstuti Girniau

Tarptautinė teisė nedraudžia gintis, Kęstuti Girniau

Paskelbta 2021 sausio mėn. 8 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

 

M. Fakharizadeh nužudymas yra dar vienas žingsnis griaunant teisinės viršenybės principu grindžiamą tarptautinę santvarką, mėginimas pateisinti ir tarptautinėje teisėje įteisinti tikslinę žmogžudystę“, teigia politologas Kęstutis Girnius, komentuodamas Irano mokslininko Irane nukovimą. Problema tik, kad politologas viename šiame sakinyje pasakė sudie objektyvumui. Tolimesni jo argumentai tampa niekiniais. Ne pirmas kartas. Deja.

 Nutylėti trys esminiai faktai: Iranas jau kelis dešimtmečius tiesiai šviesiai ir visa gerkle visam pasauliui šaukia turintis tikslą sunaikinti Izraelį; Irano mokslininkas buvo ne tik atsakingas už branduolinio ginklo kūrimą, bet jis taip pat buvo fanatiškai muštruojamos Irano revoliucijos gvardijos (IRGC) generolas; IV Ženevos konvencijos papildomas Protokolas nr. 1 suteikia teisę imtis karinių veiksmų prieš karinius objektus/karius, keliančius grėsmę valstybei. Taip pat tikslinį priešo nukovimą. Dabar pasikalbėkime apie kiekvieną iš šių faktų atskirai ir giliau. Nuolatinis Irano grasinimas ištrinti Izraelį nuo žemės paviršiaus nėra tušti žodžiai. Iranas remia Libano teroristinę organizaciją Hezbollah, apginklavusi ją daugiau nei 150 tūkstančių įvairiausių paskirčių raketomis, nukreiptomis prieš Izraelį.

Iranas remia Gazos ruože teroristinę organizaciją Hamas, kuri gauna Irano nurodymus, kada ir kiek laiko apšaudyti Izraelio civilius gyventojus raketomis. Iranas jau kelis metus bando dislokuoti Sirijoje šalia aneksuotų Izraelio Golano aukštumų ir kitose Sirijos teritorijos dalyse savo karius ir bazes, kurių veikla skirta Izraelio terorizavimui ir galimam kelių frontų puolimui. Ne šiaip sau Izraelis jau kelis šimtus kartų bombarduoja Irano bazes Sirijoje ir raketų siuntas teritorijose nuo Irano iki Sirijos sienos su Libanu. Iranas taip pat kelia grėsmę arabų valstybėms, todėl Bahreinas, Jungtiniai Arabų Emyratai atvėrė duris diplomatiniams santykiams su Izraeliu. Visai galimas ir Saudo Arabijos Izraelio pripažinimas. Izraeliui jau leista naudoti Saudo Arabijos oro erdvę. Tad ar Iranas yra potencialus Izraelio priešas? Be jokios abejonės. Ar turi Izraelis teisę ginti savo valstybę nuo priešų? Taip, be jokios abejonės. Nors, regis, K. Girnius ir gera dalis Europos kairiųjų ekstremistų kartu su Europos dešiniaisiais ekstremistais tik ir svajoja apie Izraelio sunaikinimą… spekuliuodami tarptautine teise.

                                                                                           Tęsinys delfi.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design