Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » TS-LKD, Kasčiūnas ir AfD

TS-LKD, Kasčiūnas ir AfD

Paskelbta 2018 vasario mėn. 25 d. | 1 koment.

Žymės: , , , , ,

Sveiki visi sulaukę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio! Ta proga negalima buvo nepastebėti ir įvykio, kurio atitikmens per šį šimtmetį nebūtų galima surasti. O įvyko štai kas: TS-LKD Seimo narys Laurynas Kasčiūnas oficialiai pasikvietė pasisvečiuoti Lietuvos Seime du Vokietijos politinės partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) Riksdago narius. Jiems atvykus, Seimo narys atsisakė su svečiais susitikti. Supratote? Dvylikos milijonų Vokietijos gyventojų į Reichstagą išrinktos ir trečios pagal dydį partijos atstovams buvo spjauta Lietuvos vardu į veidą. Ar tai tokia šimtmečio idėja Lietuvai?

Tad kas gi tokio baisaus turėjo atsitikti, kad šitaip pasielgti su kviestiniais ir Vokietijoje įtakingais politikais, akademikais? Su Vokietijos buvusia Krikdemų partijos (CDU) nare pedagoge dr. Nicole Höchst (Švietimo ir kultūros komiteto narė, šeimos politika), bei juristu dr. Christian Wirth. (Buvęs FDP -Laisvosios demokratų partijos narys)? Teigiama, kad AfD yra rasistinė, prorusiška, antiislamiška, antisemitinė ir anti ES kraštutinių dešiniųjų partija. O gal L. Kasčiūnas ne taip jau ir suklydo pasikviesdamas AfD atstovus aplankyti Seimą? Todėl du klausimai: ar tikrai ši partija yra reakcinga ir, - jeigu atmetus kaltinimus prorusiškumu, - ar ji skiriasi nuo TS-LKD?

Tad klausimas pirmas: ar AfD iš tikrųjų yra tokia ir anokia? Mat, pasiklausius dviejų minėtų AfD partijos atstovų, ši partija jau nebe „tokia ir anokia“. Tiesiog ji grįžta prie konservatizmo šaknų, kurias Vokietijos kanclerės A Merkel vadovaujama krikščionių-demokratų partija „jau senai prarado“. Kalbėdamas su abiem AfD partijos atstovais iškėliau klausimus aprėpiančius šias sritis: požiūris į ES, imigracija, islamas, homofobija, šeimos politika, antisemitizmas – rasizmas, JAV, NATO, Rusija. Pateikiu klausimus ir sutrumpintus, bet necenzūruotus, atsakymus.

A.V. Ponia Nicole Höchst, ar tikrai AfD yra antiislamiška, antisemtinė, homofobinė, rasistinė neonacistinė partija?

N.H. Aš niekada nestočiau į tokią partiją. Visų pirma mūsų partijos narių tarpe yra musulmonų, žydų, juodaodžių ir homoseksualų. Antra, mes esame vienintelė Vokietijos partija, kuri reikalauja iš būsimų partijos narių aiškiai pareikšti savo politines nuostatas. Mes nepriimame į savo gretas neonacių ir nieko bendro su jais neturime.

A.V. Bet turėjote…

N.H. Mes šiandien labai griežtai atsiribojame nuo kraštutinių dešiniųjų ir pačioje partijoje taip pat.

A.V. Ar esate islamofobai?

N.H. Ne, mes tiesiog pasisakome prieš Vokietijos islamizavimą, prieš skirtingus teisinius aktus musulmonams ir nemusulmonams. Mes gerbiame visas religijas, bet visos religijos turi gerbti Vokietijos Konstituciją ir teisės aktus. Mes labai griežtai reikalaujame Vokietijos teisinės sistemos atlikti savo konstitucinę pareigą ginti šalies Konstitucinę sąrangą be jokių išlygų.

A.V. Pabėgėliai?

N. H. Esame kategoriškai prieš atviras sienas imigrantams. Tai prieštarauja ES teisinėms normoms ir sutartims. Esame prieš nekontroliuojamą imigraciją.

A.V. Antisemitizmas ir AfD požiūris į Holokaustą?

N. H. Mes jokiais būdais nesame antisemitai. Atvirkščiai, mes gerbiame Izraelio teisę egzistuoti ir laikome Izraelį demokratijos forpostu Vidurio Rytuose. Antisemitizmo banga sugrįžo ne su vokiečiais, bet su musulmonų imigrantais, tai faktas. Mūsų švietimas metų metais kalbėjo ir kalba prieš antisemitizmą. Holokaustas yra didžiausia tragedija, dėl kurios mes esame kalti ir tą kaltę nešamės savyje.

A.V. Ar tai Jūsų asmeninė nuomonė, ar ir AfD?

N.H. Mano ir AfD.

A.V. Tai kodėl Vokietijos Žydų Taryba pasisako prieš jus?

N.H. Jie nenori mūsų išgirsti.

A.V. Rasizmas?

N.H. Jau sakiau, kad mūsų narių tarpe yra visokių tautybių ir religijų žmonės. Mes ne NPD (rasistinė Vokietijos nacionaldemokratų partija).

A.V. Homofobija?

N.H. Mes pasisakome prieš vienos lyties asmenų teisę įsivaikinti ir prieš ankstyvą mokinių seksualizaciją mokyklose. Apskritai esame prieš leidimą vienišam vyrui ar moteriai įsivaikinti.

A.V. Pone Christian Wirth, apie nacionalinio saugumo politiką. Apie JAV ir NATO vaidmenį Vakarų saugumo architektūroje.

Ch.W. Mes manome, kad JAV yra demokratijos garantas ir mes taip pat remiame NATO. (Anot Cristian Wirth ir Nicole Höchst, AfD gerbia Vokietijos įsipareigojimus Lietuvai ir Baltijos valstybėms. Tačiau AfD programoje yra reikalavimas pašalinti JAV karines bazes ir atominius ginklus iš Vokietijos).

A.V. Jūs laikote JAV Vakarų demokratijų garantu, bet tuo pačiu pripažįstate Krymo aneksiją. Juk esate edukuotas Vakarų teisės dvasia, esate juristas. Kaip suprasti?

Ch.W. Mes manome, kad be Rusijos negalima siekti taikos pasaulyje.

A.V. Bet Jūs puikiai suprantate, kad šiandienos Rusijos politika yra agresyvus militarizmas nukreiptas prieš savo kaimynus. Kaip traktuojate Rusijos karą prieš Ukrainą ir jos dalies okupaciją?

Ch.W. Ukrainos atveju Rusija pažeidė tarptautinius susitarimus, tai aišku, bet sankcijos Rusijai neveikia ir jos nenaudingos Vokietijai. Mes siekiame naudos Vokietijai visų pirma.

A.V. Germany first? Regis, tai kvepia nacionalizmu… ir amoralumu.

Ch.W. Mes nesame nacionalistai, šis žodis turi blogą kvapą. Mes esame patriotai.

A.V. O kaip su Krymo aneksija ir su jūsų partijos delegatais aplankiusiais Krymą teigusiais, kad tokia buvo žmonių valia? Įdomiai traktuojate valią žmogaus, kuriam automatas įremtas į kaktą.

 

                                                                                            Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • paskolos! paskola! paskolos!Ar jūs ieškote geros reputacijos ir akredituotos privačios paskolos įmonė, kuri teikia paskolas gyvenimo galimybę.Mes siūlome visų rūšių paskolų labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolų, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolos konsolidavimas ir daug daugiau.Jums buvo atmestas bankų ir kitų finansų įstaigų?Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? DAo, atrodo ne daugiau kaip mes esame čia, kad visas savo finansines problemas praeities dalykas.Mes skolina lėšas asmenims ir įmonėms, kurioms reikia finansinės pagalbos norma 2 %.Ne reikia socialinio draudimo numeris ir nėra kredito patikrinimą, reikalingą, 100 % garantuotas.Noriu naudoti šią laikmeną jums pranešti, kad mes teikiame patikimas ir remia pagalbos ir mes mielai jums pasiūlyti paskolą.Tada atsiųskite mums el. laišką adresu: (mariannelson2012@gmail.com) kreiptis dėl paskolos

    Publikavo MARIAN NELSON, 2018 kovo mėn. 21 d. 06:12 (prieš 5 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design