Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Ups! Atleiskite už kritiką

Ups! Atleiskite už kritiką

Paskelbta 2019 sausio mėn. 14 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Karbauskininkai vėl šėlsta. Nesugyvena jie su demokratija niekaip. Todėl užregistravo eilinį demokratijos puolimą pateikdami Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 1 dalies pataisas. Ramūnas Karbauskis. LVŽS vedlys. ne vienas. Kartu su juo pataisą rengė ir LSDP frakcijos narė Raminta Popovienė. LSDP vadovybė sureagavo griežtai neigiamai, todėl R. Popovienė savo parašą viešai atšaukė. Matyt, kažkuriam partijos nariui vis dar problema su demokratijos principų vertinimo kriterijais. Antraip tuojau būtų įžvelgtos grėsmės piliečio teisėms ir laisvėms bei nebūtų pasimauta ant karbauskininkų melo neva kalbama tik apie ES direktyvų perkėlimą į LR teisę.

Tokie sąmoningi (arba ne) paslydimai lygioje vietoje muša per atsinaujinančios socialdemokratų partijos siekius atgauti visuomenės pasitikėjimą. Koks gali būti pasitikėjimas, kai siūloma į Europos Parlamentą LSDP kandidatė sėda į bendrą antidemokratinį LVŽS laivą nesuvokdama kur link tas laivas plaukia? O plaukia šis laivas tiesiai šviesiai į V. Putino antidemokratinio režimo politinį glėbį. Mat tie, esantys valdžioje šiandien, (ir buvę valdžioje veik 30 metų), deja, patys niekada sovietiniais laikais už žodžio ir kritikos laisvę nėra kovoję. Mus valdo puikiai prisitaikymo meną išmokusi prisitaikėlių karta neretai auklėta smurtu namuose, auklėta tėvo kumščiu, mat tas tik taip suprato autoriteto išsikovojimą.

Premjeras Saulius Skvernelis ir R. Karbauskis kitaip negali. Kitokiais jie būti negali. Jie išpažįsta autoritarizmą kaip vienintelį diskusijos užbaigimo būdą - „mano valdžia, mano jėga!“. Iš šio vaikystėje galimai patirto psichologinio ir fizinio smurto liūno neišsikapstantys ir politikais tapę visiški dvasiniai nuliai vieną po kito gimdo draudimus arba įstatymus, kurie, pavyzdžiui, pateisina smurtą prieš vaikus šaukiant, kad jie jo nepateisina.

Jau pagimdytas visas nešvankų kvapą skleidžiantis draudimų buketas, o jų neapykanta laisvam žodžiui tik stiprėja. Kaip kitaip apsiginti nuo pagrįstos kritikos bet kuriose LVŽS ir jos vyriausybės veiklos srityse? Štai kaip skamba pataisa: „Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje „(...) skatinamas nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, demokratine santvarka, krašto gynyba, siekiama stiprinti tautines ir kultūrines takoskyras, silpninti tautinę tapatybę ir pilietiškumą, silpninti piliečių ryžtą ginti savo valstybę, ar kitaip siekiama daryti prieš Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesus nukreiptą įtaką šalies demokratijos, rinkimų procesams, partinei sistemai“. Kitaip tariant, prisidengiant kova prieš priešiškų Lietuvai šalių dezinformacinį karą, siūlomas tų priešiškų šalių kovos su laisva žiniasklaida receptas. Priėmus šias pataisas, bet kuri kritika bet kokiai valstybės institucijai arba jos atstovui bus traktuojama kaip antivalstybinė veikla. Tad kuriam galui tokia įstatymo pataisa?

Juk yra šalių, kurių demokratija puikiai gyvuoja priešų apsuptyje. Pavyzdys visai šalia: Izraelis. Šalis gyvuoja nuolatinėje 70-ties metų karo būsenoje. Nesibaigiantys karo veiksmai, neapykantos skatinimas, marios melo ir dezinformacijos iš visų pasaulio kampelių, - tokia yra Izraelio kasdienybė. Tačiau niekam Izraelyje nekilo mintis kurpti panašių pataisų, nuo kurių svaigsta mūsų vietiniai politikieriai. Izraelyje, ne Lietuvoje, už grotų jau atsidūrė šalies prezidentas, premjeras, policijos vadas, kariai nusikaltę civilizuoto kario kodeksui. Šiandien vyksta prokuratūros tyrimas (korupcija) ir prieš dabartinį premjerą Benjaminą Netanyahu bei jo žmoną. Ar tokios pabaigos taip bijo patologinis melagis karbauskininkų vedlys ir tiek pat neretai meluojantis Lietuvos premjeras? Vaidinti kietą bičą nepakanka. Nes kietumą reikia rodyti ginant demokratijos principus, o ne slepiant savo politinį neįgalumą.

                                                                                   Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2023 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design