Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » III pasaulinis karas, kurio nebus

III pasaulinis karas, kurio nebus

Paskelbta 2017 gegužės mėn. 15 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Kai kažkokie hakeriai, pasivadinę „Anonymous“, save rimtais ir atsakingais laikančiuose stambiausiuose Lietuvos naujienų portaluose paskleidžia žinią, jog trečiasis pasaulinis karas – ne už kalnų, o lrytas.lt dar prideda seniai žeme pavirtusios visažinės bobutės Vangos autoritetingą patvirtinimą, tai tas pasaulinis karas tikrai bus! Na, gerai, ne šiandien ir ne rytoj, bet kai bus, tada jie sakys „O ką mes sakėme?“. Deja, astrologė Palmira dar tyli, todėl kinkos jau tikrai pradėjo drebėti.

Kuriozas? Iš pirmo žvilgsnio – taip. Bet, suvokus geopolitinį Lietuvos padėties kontekstą, nereaguoti negalima. Naujienų portalų skleidžiamos žinios apie jau visai greitai ateisiantį pasaulinį karą patenka į dezinformacijos ir psichologinio karo prieš Lietuvą sritį.

Pasekmių ilgai laukti nereikėjo. Išsigandę penktokai vienoje mokykloje neramiai klausinėjo mokytojų, o namuose – tėvų. Politika nesidomintys tėvai nerišliai bandė vaikus nuraminti. Tai nėra paprasta, žinant, kad visos Lietuvos žiniasklaidos priemonės, tik vienos daugiau, o kitos mažiau, platina skaitytojams ir žiūrovams „ekstrasensų mūšius“, nes „šito nori žiniasklaidos vartotojai, todėl būtina patenkinti visų skonius“. Žinant, kad visuomenėje ir taip esama pakankamai tikinčiųjų pseudoreliginėmis „tiesomis“, kurias Seime platina Lietuvos vaidilutė numeris vienas Agnė Širinskienė, taip tiesiamas tiesus kelias į paniką.

Po mano piktos kritikos feisbuke minėtiems portalams buvo susigriebta ir pateikta rimtesnė informacija apie „Anonymous“ veiklą, ir tik keliais žodžiais 15min.lt paaiškino, kaip reaguoti į paskleistą žinią. Dėkui už tai, bet reikia daugiau ir išsamiau savikritiškai apžvelgti grėsmingas žinias apie artėjantį pasaulinį armagedoną ir kas, kodėl bei kokiame laiko kontekste jas skleidžia.

Taip, „Anonymous“ teigia turintys taurius tikslus, tačiau bet kas gali jais apsimesti ir veikti bet kokiais kriminaliniais ar politiniais kėslais. Jeigu tiesa, kaip teigia šie programišiai, esą jie yra kovotojai už demokratiją nepolitiniais būdais (!), tai kas tada jų vardu skleidžia paniką Lietuvoje ir pasaulyje? Kodėl kaip tik šiandien? Ir kodėl stambieji portalai, skelbdami šią žinią, prarado atsakomybės jausmą?

Atsakant į šiuos klausimus, būtina aptarti galimo karo pasaulyje bei mūsų hemisferoje galimybes. Komentaro formatas neleidžia išsiplėsti, todėl sudėliosiu kuo glausčiau.

Pirmiausiai – apie pasaulinio karo prielaidas šiandien. Teigiu, kad tokių prielaidų nėra, nebent suveiks kurio nors diktatoriaus iracionalus suicidinis faktorius. Per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus tokių prielaidų buvo. Juose dalyvavo agresyvios imperijos – Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, stalinistinė sovietų imperija, taip pat JAV ir Japonija, buvo įtraukta Kinija ir Artimieji Rytai. Didžiosios valstybės turėjo savo kolonijų įvairiose pasaulio vietose.

Ir šiandien įtampos tarp kai kurių valstybių netrūksta, bet turime aiškų bloką šalių, veikiančių kaip stabdis pasauliniam karui. Tai Europos Sąjunga ir JAV (NATO blokas), Japonija, Pietų Korėja, Izraelis, Australija ir, paradoksaliai, Kinija. Kol Iranas neįsigijo branduolinio ginklo, Artimuosiuose Rytuose taip pat santykinai ramu: Siriją alina pilietinis karas ir IS, Irake viena kitas naikina vietinės sektos, „Hizbullah“ Libane žino, kuo baigtųsi naujas karas prieš Izraelį, Saudo Arabija tyliai bendrauja su Izraeliu, „Hamas“ neturi galimybių, o dėl palestiniečių kariauti prieš Izraelį niekas nesiruošia. Jie tai supranta. Trumpai tariant, nei naftos, nei dujų rinkoje nestinga.

Kitoje pusėje – tik viena neprognozuojama valstybė, kuri šiandien turi mažiau galimybių pradėti karą prieš Vakarų armadą. Tai Rusija. Taip, 2014-aisiais aneksavęs Krymą ir užpuolęs Ukrainą, Rusijos režimas patyrė pavojingą neoimperialistinę euforiją, kuri pagrįstai kėlė grėsmę Baltijos valstybėms. Bejėgė JAV prezidento Baracko Obamos politika ir, mūsų supratimu, nepakankamai griežta Prancūzijos bei Vokietijos pozicija mums kėlė didžiulį nerimą. Štai kodėl mes Lietuvoje ėmėmės atgaivinti savo karinius pajėgumus. Pagaliau atkuto ir JAV, nusprendusios siųsti savo dalinius į Baltijos valstybes ir Lenkiją. Taip pat atsitokėjo ES ir NATO šalys, Švedija bei Suomija. Bet visų pirma reikia dėkoti Ukrainai, kurioje Rusija įstrigo.

                                                                                               Tęsinys alfa.lt
Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design