Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » LSDP, „ centro kairioji“ koalicija ir moralusis Nausėda

LSDP, „ centro kairioji“ koalicija ir moralusis Nausėda

Paskelbta 2019 birželio mėn. 3 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Šiandien visai atvirai prieš visuomenės akis vyksta paskutinis „ centro kairios koalicijos“ pasispardymas. Ant kortos pastatyti principingumas ir civilizuota politinė kultūra, apie kurią tiek daug kalbėjo ir kalba išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda. Kaip šios kalbos derės su laukiamu atlygiu už jam laimėjimą rinkimuose garantavusiems S. Skverneliui ir LVŽS? Tai mes jau greitai matysime.

Matysime, kaip išieškotai iškalbingai, bet tuščiai populistiškai viena pusė aiškins esą valstybei reikia stabilumo bet kokia kaina, kita dievagosis meile gerovės valstybei ir atsakomybei neįvardintiems žmonėms. Ką tuo metu veikia LSDP, kurios gera dalis balsavo už G. Nausėdą apakinta jo virtimu per vieną naktį vardan karūnos iš neoliberalo į socialdemokratinės gerovės valstybės puoselėtoją? Pasiruošusiam antidemokratiškai (Dalios Grybauskaitės pavyzdžiu) aktyviai kištis į Vyriausybės formavimą neatsižvelgiant į tos vyriausybės politinę spalvą. Dėl spalvos tai ji pilka, kad tiktų bet kokiom aplinkybėm ir nesimatytų brudų.

Įdomu, kaip i. p. G. Nausėda sieks stabilumo, kai valdančioje „centro kairiųjų koalicijoje“ to stabilumo neliko nei kvapo. Tik matome cinišką kovą už išgyvenimą iki sekančių rinkimų, už postus Seime, ministerijose arba Briuselyje taip užsitikrinant sau sočią ateitį. Norėdamas įgyvendinti šį planą, premjeras S. Skvernelis turės perimti LVŽS valdymą į savo rankas, o LSDDP pagal klasikinį ėjimą arkliu sieks pajungti sau visą LVŽS. Na, visiškai taip, kaip buvo perimta ir diskredituota LSDP. Tik šį kartą nėra ko diskredituoti. Tai savo nuosavomis rankomis jau padarė karbauskiai ir bernatoniai.

Keli klausimai būsimajam prezidentui. Ar tikrai moralusis ir krikščioniškasis i. p. G. Nausėda pasiruošęs palaiminti buvusį teisingumo ministrą J. Bernatonį aname savo poste stipriai susimovusį gelbėjant girtą pagautą savo pavaldinį, (o pranešusius apie šį įvykį išvadinęs stukačiais) ir vėl teisingumo ministru arba net užsienio reikalų ministru? Ar paskirs dėl korupcijos atsistatydinusią buvusią Sveikatos apsaugos ministrę R. Šalaševičiūtę Socialinės ir darbo apsaugos ministre? Ar tikrai G. Nausėda ruošiasi jokios paramos visuomenėje neturintį, nei vienų rinkimų nelaimėjusį, iš odiozinių veikėjų partiją sukūrusį G. Kirkilą skirti Seimo pirmininku jėga verčiant nuo posto V. Pranckietį? Žinant, kad taip bus nusižengta Seimo statutui, Seimo valiai ir tuo metu, kai valdžia yra tokios nestabilios politinės jėgos rankose?

Kalbėjimas apie valstybės stabilumo išsaugojimą vardan stabilumo su visus tris rinkimus prapilusią ir tarpusavyje susiskaldžiusią LVŽS yra apgailėtinas. Kaip ir supriešinti valdančiąją koaliciją su normaliais demokratiniais procesais aiškinant, kad žlugus koalicijai žlugs jau dabar menamas stabilumas ir valstybėje įsigalios politinė krizė. Nereikia neatsakingai painioti žmonių. Jeigu reikalingi nauji rinkimai, tai jų nėra ko bijoti, dėl to šalyje neįvyks jokia politinė suirutė. Kaip tik vyraujantis nestabilumas gali būti pašalintas pirmalaikių rinkimų dėka. Jeigu pirmalaikiai rinkimai, kurių valdantieji nenori, neįvyks (procesas ypatingai komplikuotas https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/seimo-rinkimu-ankstinimas-ne-viskas-taip-paprasta.d?id=81300165 ), tai baltais siūlais siūtą „centro kairiąją“ koaliciją visus pusantrų metų persekios vidinė kova už valdžią. Apie tai turėtų įdėmiai pagalvoti i. p. G. Nausėda, jeigu jam tikrai svarbus stabilumas valstybėje, aukšta politinė kultūra ir moraliniai principai. Jo sprendimas parodys, kiek jis sugeba susigaudyti politiniuose procesuose, kiek jam rūpi principai ir demokratinė Lietuvos ateitis.

 

                                                                                Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design